Nie możesz się doprosić o naprawy w domu? Sprawdź, jak zmobilizować do tego faceta

Marek Szydełko
05.01.2021

Choć tradycyjny wizerunek faceta, który „wszystko umie naprawić” jest już dawno nieaktualny, to nadal w głównej mierze panowie odpowiadają za różne drobne reperacje w domu. Wymiana przepalonej żarówki, osadzenie wyrwanego kontaktu, pomalowanie brudnej ściany w salonie czy uszczelnienie baterii zlewozmywakowej – to proste prace, do których trzeba się jednak zabrać. Jeśli Twój facet ma przed tym opory, ciągle o tym zapomina, a Ciebie zaczyna już ogarniać irytacja, to koniecznie wykorzystaj przygotowane przez nas wskazówki. Dzięki nim zmobilizujesz swojego faceta do wykonania tych wiecznie odwlekanych napraw.

Zrób mu konkretną listę rzeczy do zrobienia

Musisz zawsze pamiętać, że faceci w większości są zadaniowcami i nie przepadają za spontanicznymi, chaotycznymi działaniami. Gdy codziennie wspominasz partnerowi o jakieś usterce do usunięcie, to ciężko będzie mu się zebrać do robienia tego wszystkiego na bieżąco. O wiele lepszy efekt może przynieść sporządzenie listy rzeczy, które Twój mężczyzna powinien wykonać w domu z wyznaczeniem terminu realizacji. To wcale nie jest przesada! Mając taką listę facet zarezerwuje sobie na przykład całe sobotnie przedpołudnie na drobne prace.

Jedną z napraw wykonaj sama

Jest to klasyczny – jak mówi się potocznie – „wjazd na ambicję”. Skoro od dawna nie możesz się doprosić, aby facet wykonał drobne naprawy, zabierz się za nie sama. Gdy wróci z pracy powiedz mu coś takiego: „Kochanie, pamiętasz, jak Cię prosiłam o wymienienie uszczelki w słuchawce prysznicowej? Nie kłopocz się już, sama sobie poradziłam.” Trudno sobie wyobrazić ambitnego faceta, który nie wpadnie w konsternację i nie zareaguje na to zakasaniem rękawów, by pousuwać pozostałe usterki w domu.

Wspomnij, że poprosisz o pomoc sąsiada lub teścia

To już cięższy kaliber, dlatego sięgnij po tę metodę dopiero wtedy, gdy poprzednie zawiodą. Jeśli choćby wspomnisz swojemu facetowi o tym, że zamierzasz poprosić o pomoc innego mężczyznę, to powinnaś obudzić w nim zazdrość – a to uczucie mocno napędza facetów do działania. Dlaczego sąsiad? Wiadomo, że może stanowić zagrożenie. Dlaczego teść, czyli ojciec Twojego partnera? Żaden dorosły syn nie chciałby, aby ojciec zawstydzał go wykonywaniem obowiązków za niego. Właśnie dlatego ta metoda jest bardzo skuteczna.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.