Romans w pracy: dlaczego to zły pomysł?

Marek Szydełko
25.02.2021

Z badań prowadzonych przez seksuologów wynika, że nawet co trzecia Polka ma na swoim koncie „skok w bok”. W zależności od badania do zdrady przyznaje się od 30 do 40 procent ankietowanych pań. Romansowanie nie jest zatem wyłącznie męską domeną. Sama od pewnego czasu myślisz o tym, żeby wdać się w taką relację? W oko wpadł Ci kolega z biurka obok? Nie oceniamy tego, ale przestrzegamy: romans w pracy jest zawsze złym pomysłem. Dowiedz się, dlaczego.

Ryzyko konfliktu w zespole

Jeśli myślisz, że pozostali członkowie zespołu nie zorientują się, że masz romans z kolegą, to jesteś w dużym błędzie. Ta informacja będzie krążyć po firmie i podważać Wasz profesjonalizm. Zwłaszcza, jeśli romans wpłynie na Wasze zaangażowanie i zaczniecie się, pisząc kolokwialnie, obijać. Pozostali pracownicy z pewnością nie przejdą nad tym do porządku dziennego.

Bierz również pod uwagę ryzyko, że fajny romans może się kiedyś skończyć – także w dość nieprzyjemnych okolicznościach. Co wtedy? Czy będziesz mogła nadal pracować w tej firmie, ramię w ramię z byłym kochankiem? Dobrze się nad tym zastanów i nie daj rządzić emocjom.

Romans może się łatwo wydać

A gdy już się wyda w firmie, to stąd tylko krok do dotarcia tej informacji do uszu Twojego męża/stałego partnera. Utrzymanie w tajemnicy romansu z kolegą z pracy jest bardzo trudne. Zawsze znajdą się „życzliwi”, którzy doniosą o tym mężowi. Musisz brać pod uwagę takie ryzyko i mieć świadomość, że odkrycie romansu w zdecydowanej większości przypadków kończy związek.

Bura od przełożonego

Nie każdy szef życzy sobie, aby pracownicy romansowali w biurze. Ba, wielu managerów ma pełną świadomość, że taki romans może negatywnie wpływać na morale w zespole. Istnieją firmy, w których obowiązuje wręcz kategoryczny zakaz romansowania – a na pewno w godzinach pracy. Jeśli więc nie chcesz sobie nagrabić u przełożonego, to może lepiej odpuść i powściągnij narastające w Tobie emocje.

Pogorszenie efektywności

Nie łudź się, że romans z kolegą z pracy nie wpłynie na Twoje wyniki. Wpłynie, a pracodawca z pewnością to odnotuje. Pracując w jednej firmie z kochankiem będzie Ci bardzo trudno utrzymać dotychczasową efektywność i zachować skupienie. To czysta chemia.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.