Samotna matka, która ma męża? Sama możesz być w takiej sytuacji!

Mateusz Rąbalski
12.05.2023

Stereotypowy wizerunek samotnej matki często ma się nijak do realiów, z jakimi zmagają się tysiące kobiet w Polsce. Jest wiele pan, które choć mają mężów, to de facto samodzielnie wychowują wspólne dzieci. Tymczasem nikt postronny nie nazwałby ich samotnymi matkami. Sprawdź, czy sama nie funkcjonujesz w takiej toksycznej relacji.

Męża ciągle nie ma w domu

Jeśli mąż, który jednocześnie jest ojcem, wychodzi z domu o świcie i wraca zmordowany późnym wieczorem, to w praktyce jest jedynie lokatorem dbającym o budżet domowy, ale już nie o relacje z najbliższymi osobami. Brzmi znajomo? W takim razie spełniasz jedno z podstawowych kryteriów świadczących o tym, że jesteś samotną, choć zamężną matką.

Tylko Ty chodzisz na zebrania do przedszkola i szkoły

Mało tego: jeśli Twój mąż nawet nie wie, do jakich placówek uczęszczają dzieci, nie zna ich wychowawców i innych rodziców, to coś tutaj zdecydowanie nie gra. Jest to skrajna, a niestety nie taka rzadka sytuacja w polskich rodzinach.

Mąż nigdy nie odbiera dzieci, nie zawozi ich na zajęcia dodatkowe

Niby drobiazg, ale to również może wskazywać na funkcjonowanie w pozycji samotnej matki. Każdy ojciec, nawet bardzo zapracowany, powinien choć 1-2 razy w tygodniu odebrać dziecko z przedszkola, zawieźć je na zajęcia, aby w ten sposób odciążyć żonę.

Mąż nie angażuje się w żadne czynności przy dzieciach

Czyli nie kąpie malucha, nie chodzi z dziećmi do lekarza, nigdy nie bierze opieki na chore dziecko, nie kontroluje odrobienia pracy domowej, nie pomaga przy lekcjach itd. Taki układ jest skrajnie nieuczciwy dla Ciebie.

Jedyną formą aktywności męża z dziećmi jest oglądanie bajek

Jeśli to Ty musisz bawić się z dziećmi, wymyślać jakieś kreatywne zajęcia, budować zamki z piasku na wakacjach, uczyć je pływać i jeździć na rowerze, ponieważ Twój mąż – jak twierdzi – nie ma na to wszystko czasu, to chyba nie masz już wątpliwości, że jesteś samotną, zamężną matką. Musisz o tym szczerze porozmawiać z partnerem i zażądać daleko idących zmian.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie