Twój facet stracił pracę? Sprawdź, jak mu pomóc

Marek Szydełko
30.06.2020

Utrata pracy to potężny cios dla każdego ambitnego mężczyzny. Nie wszyscy potrafią się po nim szybko podnieść. Jeśli Twój facet od wielu tygodni rozpacza po zawodowej porażce i wciąż nie zabrał się wychodzenie z mentalnego dołka, powinnaś wkroczyć do akcji. Nie pozwól, aby przesadnie długo manifestował swoje nieszczęście, bo stąd już tylko krok do rodzinnych konfliktów i wpadnięcia w poważne tarapaty finansowe. Jak zatem możesz mu pomóc? Sprawdź tych kilka podpowiedzi.

Nie dołuj go dodatkowo

Nawet jeśli sama mocno się denerwujesz tym, że lada moment Wasza sytuacja finansowa stanie się tragiczna, to nie musisz ciągle strofować swojego bezrobotnego faceta. Prawdopodobnie on doskonale o tym wie i prędzej czy później przyjmie jakąkolwiek ofertę pracy. Póki co szuka tego, co jest zgodne z jego kwalifikacjami, zdolnościami i ambicjami zawodowymi. Daj mu na to czas.

Z pewnością jesteście w stanie wytrzymać bez pensji męża kilka tygodni. Nie wymyślaj mu więc, że cały dzień się leni, że nic nie robi, aby zmienić tę sytuację. To mu na pewno nie pomoże, a i może fatalnie wpłynąć na Wasz związek.

Pomóż mu napisać CV

Jest to szczególnie dobry pomysł, jeśli Twój facet pracował w poprzedniej firmie przez wiele lat i po prostu zapomniał, jak to jest szukać pracy. Może więc mieć spory problem z napisaniem porządnego CV i listu motywacyjnego. Pomóż mu w tym, wspólnie poszukajcie jakichś wzorów w Internecie oraz przeczytajcie eksperckie poradniki HR. Na koniec doszlifujcie CV partnera.

Opracuj plan oszczędnościowy

W wielu domach jest tak, że to kobieta zarządza budżetem i trzyma w ryzach wydatki oraz inne kwestie finansowe. Jeśli u Was wygląda to podobnie, powinnaś zacząć od wprowadzenia planu oszczędnościowego. Zastanów się, z czego możecie spokojnie zrezygnować, by nie odczuć aż tak bardzo spadku komfortu życia, pomimo braku dużej części dotychczasowych dochodów. Gdy Twój partner dowie się, że nie jest wcale tak tragicznie, jak mu się początkowo wydawało, może o wiele szybciej zebrać się w sobie i zacząć aktywnie poszukiwać pracy.

Popytaj wśród znajomych

Nie ma niczego złego w tym, aby znaleźć pracę „po znajomości” – to standard i nie ma się tutaj czego wstydzić. Popytaj więc wśród swoich znajomych, czy może nie słyszeli o jakieś ciekawej ofercie wpisującej się w kwalifikacje Twojego partnera. Poczta pantoflowa jest bardzo skuteczna na etapie poszukiwania zatrudnienia.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.