Z pozoru nieistotne szczegóły, które cechują dobrze dobrane pary

Maciej Piwowski
24.05.2019

Większość z nas marzy o tym (nawet skrycie), aby znaleźć tego jedynego partnera, z którym można zawojować świat, stworzyć szczęśliwą rodzinę i pięknie, zgodnie się zestarzeć. Ten bajkowy obraz oczywiście nigdy nie sprawdza się w realnym życiu, jednak dobrze dobrane pary potrafią pokonać różne trudności i wspólnie pracować na rzecz swojego związku. Takie pary łączą dokładnie te same cechy, które wymieniamy w naszym poradniku. Sprawdź, czy Ty i Twój partner nie zachowujecie się tak samo, co bardzo dobrze wróżyłoby Waszemu związkowi!

Podobny rytm dnia

Trudno uznać, że osoby, które mają zupełnie inne oczekiwania względem rytmu dnia, na dłuższą metę stworzą udany związek. Jeśli ona wstaje wcześnie rano, ale już o 22 lubi być w łóżku, podczas gdy on preferuje spanie do przedpołudnia i nocne imprezowanie, to taki układ się nie sprawdzi. Prędzej czy później ktoś będzie miał do kogoś pretensje. Dobrze dobrane pary żyją w podobnym rytmie, dzięki czemu mogą spędzać ze sobą więcej czasu.

Wiele rzeczy robią wspólnie

I nie chodzi tutaj o to, aby wspólnie pracowali. Mamy na myśli zupełnie prozaiczne czynności. Jeśli to ona robi w domu pranie, on powinien czuć potrzebę, by w tym czasie zaparzyć jej herbatę i posiedzieć z nią w łazience. Tylko tyle i aż tyle. Takie zachowania są bardzo charakterystyczne dla dobrze dobranych par.

Akcentują swoją bliskość, także fizycznie

Dobrze dobrane pary nie wstydzą się czułości. Nawet po kilkunastu latach związku potrafią dać sobie spontanicznego buziaka na ulicy czy czule objąć podczas spaceru. W ten sposób nie pozwalają, aby w ich związek wkradła się niszcząca rutyna i szara rzeczywistość.

Pozwalają sobie na pikantne rozmowy

Udany seks to fundament każdego związku. Jeśli w sypialni wieje nudą i chłodem, prędzej czy później stanie się to powodem konfliktu. Dobrze dobrane pary pielęgnują swoją seksualność, czerpią ogromną przyjemność ze zbliżeń, nie unikają tego tematu. Potrafią w ciągu dnia wysyłać sobie pikantne SMS-y czy wiadomości przez komunikator internetowy.

Rozmawiają ze sobą w ciągu dnia, nawet będąc w pracy

To kolejna charakterystyczna, piękna cecha udanych związków. Dobrze dobrani partnerzy nie muszą spędzać ze sobą każdej chwili, ale powinni czuć tęsknotę za sobą. Mają potrzebę rozmawiania i chcą to robić nawet wtedy, gdy są pochłonięci obowiązkami zawodowymi. Nie pozwalają jednak, by te drugie przysłoniły im partnera. Krótki telefon w czasie przerwy, SMS, mail, wiadomość na Facebooku: to drobiazgi, które naprawdę cementują związek.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.