Biżuteria modułowa - na czym polega jej fenomen?

Marek Szydełko
21.06.2022

Biżuteria nie od dziś towarzyszy kobietom nie tylko podczas szczególnych uroczystości, ale także w życiu codziennym. Ma za zadanie podkreślać nasz indywidualny styl i charakter. Sięgamy po różne elementy biżuterii,, by dopasować je do stylizacji czy nawet aktualnego samopoczucia. Choć wydawać by się mogło, że branża jubilerska już dawno wyczerpała wszelkie pomysły na nowoczesne, a zarazem niezwykle kobiece elementy biżuteryjne to zauważyć możemy również, że na rynku pojawiła się biżuteria modułowa. Czym jest biżuteria modułowa? Na czym polega jej fenomen? Marki takie jak Pandora, Trollbeads, Allsilver i wiele innych w swoim asortymencie zaczęły oferować biżuterię składającą się z modułów. Dzięki takiemu rozwiązaniu, każda posiadaczka bransolety czy naszyjnika może samodzielnie decydować o tym, w jaki sposób będzie wyglądał dany dodatek.

Biżuteria modułowa - rodzaje biżuterii

Na modułową biżuterię składają się produkty takie jak

 • bransoletki,
 • naszyjniki,
 • pierścionki,
 • kolczyki.

Fenomenem biżuterii jest możliwość wymiany poszczególnych elementów bransoletki - koralików, zapięć czy łańcuszków.

Symbolika biżuterii modułowej

Każdy z nas lubi otaczać się symbolami. Mają one na celu przypominać nam o ważnych wartościach czy osobach w naszym życiu. Nic więc dziwnego, że biżuterię modułową Trollbeads pokochał cały świat. Każdy koralik ma bowiem własną symbolikę i historię. W kolekcji pojawiają się inspiracje z mitologii - nie tylko greckiej, ale również nordyckiej - przyrody, astrologii. Nie zabrakło także koralików symbolizujących pasję czy motywy z życia codziennego i popkultury. Spotkamy się m.in. z zawieszkami w kształcie zwierząt, roślin, figur geometrycznych i wielu innych w pełnej gamie kolorystycznej.

Do produkcji koralików, zawieszek i łańcuszków wykorzystuje się materiały takie jak:

 • srebro 925,
 • złoto 14k i 18k,
 • szkło Murano,
 • kamienie szlachetne,
 • kamienie półszlachetne,
 • perły,
 • bursztyn.

Handmade, który pokochał cały świat

Produkcja biżuterii modułowej nieco odbiega od technik wykorzystywanych przez znanych nam jubilerów. Stawia się tu na połączenie tradycyjnych i współczesnym technik, co pozwala osiągać niespotykane dotąd rezultaty. Do produkcji złotej i srebrnej biżuterii modułowej wykorzystywana jest technika liczącą sobie ponad 3000 lat. Metoda gubionego wosku 'cire pedru" pozwala na precyzyjne dopracowanie detali.

Ręczna produkcja poszczególnych elementów biżuterii wzbudza uznanie w branży jubilerskiej. Elementy są ręcznie robione na otwartym płomieniu dającym możliwość łączenia wielu materiałów - szkła ze złotymi lub srebrnymi elementami bez najmniejszych zniszczeń metalu. W Allsilver, biżuterii srebrnej nadaje się różne barwy poprzez złocenie, palladowanie i rodowanie. Praca przy użyciu lasera, umożliwia wycinanie dowolnych kształtów lub napisów preferowanych przez klienta. Dział projektowy Allsilver umożliwia urzeczywistnienie wizji klientów, dzięki czemu powstają produkty na indywidualne zamówienie klienta. Do produkcji biżuterii modułowej wykorzystywane są także kamienie szlachetne, które spełniają najwyższe standardy jakości. Efektem finalnym jest biżuteria, która może sprostać najwyższym wymaganiom zarówno pod kątem estetyki, jak i jakości.

Koraliki, które mówią o Tobie

Biżuteria modułowa jest jednym z najlepszych sposobów na wyrażanie własnej osobowości. Na bransoletce lub naszyjniku możemy umieścić wszystkie koraliki, które uskazują na nasze pasje, zainteresowania czy wartości, którymi kierujemy się w życiu. Biżuteria jest idealnym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby, zarówno żony, matki, babci, koleżanki czy córki. Biżuteria modułowa daje niemal nieograniczone możliwości tworzenia własnych kompozycji z koralików. Zanim marka po raz pierwszy przedstawiła światu swój pomysł, byłyśmy skazane na gotowe projekty jubilerów - dziś nie tylko mamy pełną dowolność tworzenia połączeń z setek koralików, ale także możemy mieć realny wpływ na kolejną odsłonę koralika dzięki różnego rodzaju konkursom, np. polegającym na zaprojektowaniu zawieszki lub koralika, które zagoszczą w ofercie sklepu na stałe.

Artykuł opacowany przez hurtownie biżuterii srebrnej https://www.allsilver.pl

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.