Dlaczego warto kupić album na zdjęcia?

Maciej Piwowski
30.10.2019

Wszechobecna fotografia cyfrowa zdaje się zupełnie dominować nad światem wydruków, albumów i plakatów. Nie jest tak jednak do końca. Wiele osób nadal wywołuje zdjęcia, segreguje je, umieszcza w albumie, a czasem nawet w ciekawy sposób opisuje. Dlaczego nie warto rezygnować z takiej tradycji?

  1. Zatrzymaj chwilę
  2. Prawdziwy album 

Zatrzymaj chwilę

Fotografia cyfrowa najpierw wiązała się z coraz to nowszymi modelami aparatów, dzisiaj natomiast każdy ma taki aparat w telefonie. Aparat, co warto zaznaczyć, coraz lepszej jakości, który potrafi wykonywać naprawdę dobre zdjęcia. Jaki jest tego efekt? To nasz telefon staje się nieustannie uzupełnianym albumem zdjęć, w którym miesza się jednak codzienne życie i fotografia listy z zakupami lub biletu do teatru z dokumentacją naprawdę ważnych momentów w życiu: urodzin, imprez rodzinnych, ślubów, wesel, wakacji i innych. Efekt jest też taki, że pęd do utrwalania absolutnie wszystkiego z naszego życia sprawia, że w pamięci telefonu dość szybko pojawiają się setki, jeśli nie tysiące zdjęć. Część z nich jest zupełnie nieważna, natomiast odnalezienie tych naprawdę istotnych wśród tego ogromu może być czasami naprawdę trudne. Dzisiaj zatrzymując chwile, jednocześnie gromadzimy ich tak wiele, że czasami umykają nam te najważniejsze.

Prawdziwy album 

Paradoksalnie to właśnie album, ten zeszyt z innej epoki, pozwala nam przypomnieć sobie, jak ważne są te pojedyncze momenty w życiu. Te chwile nie do powtórzenia. Album wymusza pewnego rodzaju selekcję zdjęć, pozwala ułożyć je w określonej kolejności, spora część nowoczesnych modeli pozwala również na tworzenie komentarzy, a nawet rysunków do zdjęć. Albumy na zdjęcia wklejane z fabrykaform.pl pozwalają stworzyć ciekawe "dokumenty życia" jednostkowego, rodzinnego, historie przyjaźni, miłości. To właśnie albumy skłaniają do tego, aby z ogromu otaczających nas obrazów wybrać te najważniejsze, a może i najbardziej ulotne. To nie tylko cenne pamiątki, które dokumentują na przykład rozwój dziecka. To swego rodzaju zapiski historii, które mijają szybciej niż nam się wydaje. Tradycja tworzenia rodzinnych albumów pozwala przypomnieć sobie własne historie, dzieje swojej rodziny, najbliższych, przyjaciół. W świecie, który nieustannie pędzi coraz szybciej do przodu album z umiejętnie wyselekcjonowanymi ujęciami pozwala się naprawdę zatrzymać. Nic dziwnego, że album jako prezent jest odbierany jako coś naprawdę wyjątkowego. Tym bardziej że nowoczesne albumy są wyjątkowo piękne, trwałe, wykonane z najwyższej klasy materiałów, które tworzą z nich po prostu piękne artefakty.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.