Długa kolejka do lekarza na NFZ? Mamy na to rozwiązanie!

Maciej Piwowski
12.10.2021

Korzystanie z usług medycznych w ramach NFZ niestety nie należy do najprzyjemniejszych, co z pewnością może potwierdzić zdecydowana większość pacjentów. Długi czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty to nie jedyna wada państwowej służby zdrowia. Alternatywą dla NFZ jest prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Sprawdź, co zawiera i ile kosztuje taka polisa.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne jako alternatywa dla niewydolnego systemu ochrony zdrowia NFZ

Osoby zatrudnione na postawie umowy o pracę, posiadające ubezpieczenie w NFZ mają prawo do bezpłatnego korzystania z Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ). Długie kolejki, utrudniony dostęp do wybranych specjalistów oraz niska jakość świadczonych usług to główne powody, dla których pacjenci decyzją się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego. Rozwiązanie to niesie ze sobą wiele korzyści. Do tych najważniejszych zaliczyć należy przede wszystkim bezproblemowy i szybki dostęp do najlepszych lekarzy specjalistów – pediatrów, okulistów, chirurgów, onkologów, laryngologów, ginekologów czy urologów oraz najnowocześniejszych badań diagnostycznych.

Co obejmuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Na zakup dodatkowej polisy zdrowotnej może zdecydować się praktycznie każdy do 60 roku życia. Jest to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą zapewnić sobie i swoim bliskim opiekę medyczną na najwyższym poziomie  . Rozważając możliwość wykupienia polisy zdrowotnej, warto mieć na uwadze fakt, że zakres oferowanych usług medycznych zależy od rodzaju wybranego pakietu. Dlatego też ubezpieczenie powinno zostać dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Zakres prywatnej polisy zdrowotnej obejmuje m.in. konsultacje lekarzy specjalistów dla dzieci i dorosłych, specjalistyczne zabiegi ambulatoryjne, badania laboratoryjne, leczenie szpitalne, zabiegi pielęgniarskie oraz wizyty domowe.

Atrakcyjną ofertą pakietów medycznych dostępnych w dwóch wariantach (indywidualnym oraz rodzinnym) dysponuje między innymi towarzystwo ubezpieczeniowe SIGNAL IDUNA. Jeżeli chodzi o koszty nabycia prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, to jest on zależny od zakresu ochrony, jaki obejmuje oraz wybranego wariantu. Dla przykładu cena pakietu medycznego indywidualnego Pełnia Zdrowia Polmed wynosi zaledwie 62 zł miesięcznie - wariant rodzinny to wydatek rzędu 217 zł za miesiąc.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.