Eventy West Coast Swing w Skalski Dance School

Maciej Piwowski
27.04.2023

West Coast Swing to bardzo popularny obecnie taniec, który zyskuje coraz większe grono swoich miłośników. Można go tańczyć do praktycznie każdej muzyki i świetnie się przy tym bawić, o czym szybko przekonują się osoby, które zdecydowały się go nauczyć. West Coast Swing to taniec, którego początki sięgają lat 50-tych XX w. Pomimo swojej dość długiej historii, nie traci na popularności, a wręcz przeciwnie. Co roku odkrywają go nowe osoby, a dla wielu staje się ulubioną formą wyrażania siebie w ruchu. Oto, gdzie można nauczyć się West Coast Swing!

O West Coast Swing słów kilka. Czym charakteryzuje się ten taniec?

West Coast Swing nie jest tak znany i popularny, jak tango czy flamenco. Pomimo to, coraz więcej osób decyduje się wziąć udział w specjalnych kursach, które uczą jego podstaw oraz pozwalają przy okazji świetnie się bawić. West Coast Swing wywodzi się z USA i jest tańcem o długiej historii, sięgającej lat 50-tych XX w. historii. Jest to bardzo ciekawy, a przy tym uniwersalny taniec, który najczęściej jest realizowany w parach. Można go tańczyć do każdej muzyki. W dzisiejszych czasach najczęściej jego tłem jest popularna muzyka taneczna, przy której trudno ustać w miejscu. West Coast Swing wywodzi się z lindy hopa i stale się rozwija, dostosowując się do aktualnych trendów muzycznych.

West Coast Swing często jest określany jako taneczna rozmowa między partnerem a partnerką. Wymaga opanowania jedynie kilku podstawowych kroków, pozostawiając spore pole do improwizacji. To żywy i niezwykle ciekawy taniec, który z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom dobrej zabawy przy tanecznej muzyce. West Coast Swing jest tańcem szczególnie polecanym dla par, gdyż pozwala na budowanie relacji pomiędzy partnerami przy dźwiękach muzyki. To świetny sposób na spędzenie wolnego czasu i przy okazji nauczenie się nowej, przydatnej umiejętności, którą wykorzystamy przy wielu okazjach.

Jakie eventy West Coast Swing są organizowane?

Popularność West Coast Swing sprawiła, że w większych polskich miastach regularnie odbywają się związane z nim eventy. Do najchętniej wybieranych przez osoby zainteresowane tym ciekawym i uniwersalnym tańcem należą kursy West Coast Swing. Organizuje je m. in. Skalski Dance School – szkoła tańca, w której można nauczyć się od podstaw West Coast Swing. Na prowadzony przez nią kurs warto zapisać się tym bardziej, że pozwala on na opanowanie tego tańca w zaledwie 2 dni.

Szkoła tańca Skalski Dance School zaprasza na starter West Coast Swing wszystkie osoby, które chcą bliżej poznać ten wyjątkowy taniec. Aby wziąć udział w szkoleniu, nie trzeba umieć tańczyć ani mieć jakiejkolwiek styczności z West Coast Swing. Kurs powstał bowiem po to, aby zapoznać wszystkich uczestników z podstawami West Coast Swing. Będzie idealnym wyborem zarówno dla osób początkujących, które wcześniej nie miały okazji tańczyć Westa, jak i tych tancerzy, którzy opanowali jego podstawy, lecz chcą kontynuować zgłębianie jego tajników i przy okazji świetnie się bawić. Szkoła tańca przybliży każdemu West Coast Swing oraz przekona, że jest to wspaniały taniec, który wciągnie każdego, kto tylko da sobie szansę na jego poznanie.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie