Jak dobierać dodatki do łazienki?

Maciej Piwowski
21.06.2022

Szukasz inspiracji na kompletowanie akcesoriów łazienkowych? Zastanawiasz się, jak modnie i praktycznie rozplanować uchwyty i wieszaki w swojej łazience? A może dotychczasowy wieszak na ręczniki nie spełnia swojego zadania, więc szukasz lepszej alternatywy? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę, planując dodatki do łazienki i jak dobrze zagospodarować przestrzeń nawet w niewielkiej łazience.

Szukasz inspiracji na kompletowanie akcesoriów łazienkowych? Zastanawiasz się, jak modnie i praktycznie rozplanować uchwyty i wieszaki w swojej łazience? A może dotychczasowy wieszak na ręczniki nie spełnia swojego zadania, więc szukasz lepszej alternatywy? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę, planując dodatki do łazienki i jak dobrze zagospodarować przestrzeń nawet w tak niewielkim pomieszczeniu.

Jak dobierać dodatki łazienkowe?

Każda łazienka jest inna; niektóre są większe, inne mniejsze, ale wszystkie powinny być funkcjonalne. Planując remont lub po prostu ulepszenie swojej łazienki, warto przeanalizować swoje potrzeby i oczekiwania wobec zagospodarowanej przestrzeni. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w trakcie planowania uchwytów, wieszaków i innych elementów, które ułatwiają organizację. Warto zastanowić się nad tym zwłaszcza mając małą lub nieustawną łazienkę. Sprytne rozmieszczenie takich rzeczy, jak wieszaki czy uchwyty pozwala zaoszczędzić sporo miejsca.

Na co warto zwracać uwagę, wybierając wieszak na ręczniki?

Ręczniki są rzeczami, które są wykorzystywane w każdej łazience, dlatego planując wieszak na ręczniki do łazienki, trzeba brać pod uwagę to, w którym miejscu należy go umieścić. Ręcznik wykorzystuje się zarówno przy prysznicu, jak i przy wannie, ale także przy umywalce. W maleńkich łazienkach warto znaleźć miejsce na wieszak na ręczniki w optymalnej odległości między umywalką a miejscem kąpieli — tak, żeby w trakcie sięgania po niego, nie rozchlapywać wody po całej łazience. Można też zdecydować się na dwa małe, osobne wieszaki.

Drugim ważnym aspektem, na który warto zwraca uwagę, wybierając wieszak na ręczniki do łazienki, jest ilość ręczników, która będzie potrzebna w danej łazience. W przypadku łazienki dla wieloosobowej rodziny lub mieszkania z większą ilością domowników, wieszak na ręczniki do łazienki powinien być duży i poręczny. Każdy ręcznik musi nie tylko wisieć na swoim miejscu, musi być także tak ułożony, żeby mógł wyschnąć między jednym a drugim użyciem.

Czy warto zainwestować w uchwyt do kabiny prysznicowej? 

Kolejnym przydanym elementem w łazience jest uchwyt do kabiny prysznicowej. Korzystanie z prysznica czasem może być ryzykowne, zwłaszcza dla osób o ograniczonej możliwości ruchowej. W takim przypadku uchwyt do kabiny prysznicowej pozwala na spokojnie i bezpiecznie otwieranie i zamykanie kabiny prysznicowej, bez ryzyka poślizgnięcia się. Wybierając uchwyt, warto spojrzeć na różne kształty i rozmiary oferowanych w asortymencie łazienkowych elementów i w ten sposób wybrać najlepszy rozmiar i kształt do swojej dłoni.

Uchwyt w kabinie prysznicowej to także element dekoracyjny. Oryginalny uchwyt lub taki w ciekawym kolorze to niemal designerski dodatek do każdej łazienki. Uchwyt można dobierać kolorystycznie pod inne dodatki, jak baterię umywalkową i prysznicową albo wręcz przeciwnie, wybrać coś kontrastującego. Uchwyt do kabiny to z pozoru niewielki dodatek, który potrafi przyciągać wzrok i ożywić wnętrze. 

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.