Jak wybrać idealny kredens do salonu?

Marek Szydełko
12.05.2023

Kredensy i witryny to stylowe meble, które mimo upływu lat nie tracą na popularności. Wciąż goszczą w wielu domach, ciesząc oczy domowników i ich gości klasycznym lub bardziej nowoczesnym designem. Jak wybrać idealny kredens do salonu? Czym się kierować? Zachęcamy do poznania odpowiedzi w poniższym artykule.

Na co zwrócić uwagę wybierając kredens do salonu?

Kredens wciąż niektórym przywodzić na myśl wyłącznie meble w stylu retro. Warto jednak wiedzieć, że obecnie w sklepach można znaleźć szeroki wybór kredensów w rozmaitych stylach, które doskonale wpisują się również w nowoczesne aranżacje. Mebel ten wyróżniają dwie kluczowe zalety: jest on nie tylko niezwykle praktyczny, ale też stanowi wspaniałą ozdobę salonu lub jadalni. Przed jego zakupem należy jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii, dzięki którym z pewnością nabyty kredens będzie dobrym wyborem.

Najważniejszą z nich jest dostosowanie wielkości mebla do możliwości pomieszczenia, a także własnych potrzeb - przykładowo, posiadając sporą kolekcję efektownych naczyń warto je zaprezentować, do czego doskonale nadają się masywniejsze kredensy o większych gabarytach. Wybierając wymarzony kredens do salonu należy ponadto zwrócić uwagę na jego budowę i zastanowić, czy lepiej sprawdzi się większa przestrzeń do ekspozycji przedmiotów, czy też szuflady, we wnętrzu których można wygodnie przechowywać na przykład odświętne obrusy i serwety.

Kredensy od zawsze słynęły z efektownego wykończenia i chociaż dzisiejsze meble tego rodzaju często są mniej ozdobne, muszą wyróżniać się jakością. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na materiały, z jakich wykonany został wybrany mebel. Szczególnie efektowne są te z litego drewna, nadające salonowi bądź jadalni przytulnego charakteru. Drewniane kredensy są ponadto wyjątkowo solidne, dzięki czemu służą one domownikom w idealnym stanie przez wiele długich lat. 

Jak dobrać odpowiedni kredens do aranżacji wnętrza?

Niezależnie od tego, czy poszukiwany jest kredens do salonu, jadalni czy kuchni, należy wziąć pod uwagę pozostałą aranżację danego pomieszczenia. Dzięki temu mebel stanie się doskonałym uzupełnieniem i ozdobą, pełniąc jednocześnie funkcję praktyczną. Miłośnicy klasycznych bądź rustykalnych wnętrz śmiało mogą postawić na równie tradycyjny model z nutką retro. Pokój dzienny wiele zyska, kiedy stanie w nim zdobiony rzeźbionymi ornamentami kredens z litego drewna. Uzupełnieniem nowoczesnej aranżacji stanie się natomiast kredens o prostej formie - jego minimalistyczny design świetnie sprawdzi się również w modnych w ostatnim czasie wnętrzach w stylu skandynawskim. Szeroki wybór kredensów sprawia, że każdy z pewnością znajdzie odpowiedni model do swojego salonu, niezależnie od preferowanego stylu.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie