Jak wybrać pierwszy wózek dziecięcy?

Mateusz Nowak
02.03.2023

Wybór pierwszego wózka dla swojego dziecka bywa naprawdę trudnym wyzwaniem dla większości młodych rodziców, a szczególnie dla tych, którzy zostają nimi po raz pierwszy. Jest to zwykle pierwszy wydatek, jaki ponoszony jest przez wszystkich, dlatego warto się do niego skrupulatnie przygotować. Właściwie dobrany będzie ułatwiał opiekę nad dzieckiem, a taki, który nie będzie spełniać naszych wymagań zwyczajnie utrudni każde wyjście z domu. Jak zatem wybrać pierwszy wózek dziecięcy? Podpowiadamy.

Czy gondola i spacerówka są dobrymi opcjami na pierwszy wózek dla dziecka?

Bardzo wielu młodych rodziców na pierwszy wózek dla dziecka wybiera gondolę, a jako drugi - spacerówkę. Dzięki takiej kombinacji będziemy mogli dostosować te dwa elementy do swoich indywidualnych preferencji. Przy zakupie spacerówki koniecznie trzeba wziąć pod uwagę porę roku, w jakiej dziecko się urodzi. Jeśli spodziewacie się dziecka w okresie jesienno-zimowym, lepiej wybrać spacerówkę z nieprzemakalnych materiałów. Są one nieco droższe, jednak jest to inwestycja na długie miesiące. Dzięki temu nie trzeba będzie kupować dodatkowej folii ochronnej ani martwić się o samopoczucie malucha.

W przypadku gondoli warto także zwracać uwagę na solidniejsze ścianki, które zdecydowanie lepiej będą chronić malca od chłodu oraz wiatru. Letnia wersja gondoli powinna mieć raczej takie rozwiązania, które będą zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Wbrew pozorom wózek ten nie musi być największych rozmiarów. Dobrze jest wybierać modele z aluminiowymi stelażami, a wygodę w przechowywaniu na co dzień będzie zapewniała właśnie składana gondola. Dobrze sprawdzą się także piankowe koła, które nadają się do warunków miejskich.

Na co zwracać uwagę przy wyborze spacerówki?

Kiedy już dziecko nieco podrośnie, możemy zdecydować się na lekki wózek spacerowy, przykładowo firmy Babyzen. Szczególnie skorzystają na tym miłośnicy aktywnego wypoczynku na łonie natury. Jeśli chcemy sporo podróżować z dzieckiem, najlepiej sprawdzą się modele z czterema kołami. Na ogół trzykołowe spacerówki prowadzą się praktycznie tak samo dobrze, jednak warto jest zapewnić sobie oraz swojemu dziecko więcej stabilizacji.

Z kolei fani miejskiego zgiełku bądź osoby, które nie mają zbyt wiele czasu na wycieczki, mogą sobie pozwolić na wybór tak zwanej spacerówki parasolki. Ten typ wózków cechuje się niską wagą, łatwością w składaniu i przenoszeniu, a także niewielkim rozmiarem. Po złożeniu można ją przewiesić przez ramię i swobodnie wejść po schodach.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie