Jak wybrać podgrzewacz do butelek? Wyjaśniamy

Jerzy Biernacki
22.06.2022

Młodzi rodzice potrzebują sprytnych sposobów na ułatwienie sobie życia z niemowlakiem. Jednym z urządzeń, które warto mieć, jest podgrzewacz do butelek. Nawet jeśli karmisz swojego malucha naturalnie, docenisz jego funkcjonalność przy przygotowywaniu dziecku posiłków. Dlaczego to obowiązkowy element wyprawki? Tego dowiesz się z naszego artykułu – podpowiemy Ci też, jak wybrać najlepszy.

Jak działa podgrzewacz do butelek?

Podgrzewacz do butelek to proste, niewielkie urządzenie, w którym błyskawicznie podgrzejesz wodę, mleko lub jedzenie dla swojego dziecka. Zasada działania tego sprzętu jest bardzo prosta – wystarczy podłączyć go do gniazdka i w większości przypadków napełnić wodą. Następnie należy włożyć do komory butelkę lub słoiczek z jedzeniem i wybrać odpowiedni program. Co najważniejsze, zarówno mleko, jak i posiłek, nie tracą wartości odżywczych po podgrzaniu ich w urządzeniu.

Istnieje kilka rodzajów podgrzewaczy:

– standardowe – zasilane prądem elektrycznym, z pojemnikiem pasującym do butelek i słoiczków o różnych rozmiarach i kształtach,

– wielofunkcyjne – to podgrzewacze i sterylizatory w jednym, nierzadko z innymi, zaawansowanymi funkcjami,

– mobilne – dzięki powłoce termoizolacyjnej nie wymagają podłączenia do zasilania,

– samochodowe – wyposażone w przejściówkę, która pozwala na podłączenie urządzenia do gniazda zapalniczki w samochodzie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając podgrzewacz do butelek?

Rynek oferuje mnóstwo możliwości w zakresie wybrania odpowiedniego podgrzewacza. Możesz całkowicie dopasować urządzenie do swoich potrzeb i wymagań. Czym kierować się podczas zakupów? Zwróć uwagę na:

– rozmiar i dodatkowe akcesoria – warto postawić na model, który ma w wyposażeniu dodatkowy koszyczek do podgrzewania słoiczków, a także w miarę możliwości jest niewielki – nie zajmuje wówczas dużo miejsca w kuchni,

– markę – lepiej wybrać sprzęt renomowanego producenta, takiego jak Philips Avent, Chicco lub Lovi – to gwarancja niezawodności.

Nie bez znaczenia pozostają dodatkowe funkcje, które dobry podgrzewacz do butelek powinien mieć. Wśród najciekawszych można wyróżnić:

– termostat – umożliwia podtrzymanie temperatury, które okaże się szczególnie pomocne w nocy,

– automatyczny wyłącznik,

– miarka do wody,

– zabezpieczenie przed przegrzaniem,

– możliwość podgrzewania nawet gęstych pokarmów,

– szybkość i łatwość czyszczenia.

Dlaczego warto kupić podgrzewacz do butelek?

Niezależnie od tego, w jaki sposób karmisz swoje dziecko, podgrzewacz do butelek jest przydatnym gadżetem, który wykorzystasz na wiele sposobów. Urządzenia z funkcją sterylizatora pozwolą Ci błyskawicznie i skutecznie dbać o higienę smoczków, a nawet mniejszych akcesoriów dla dziecka. Co więcej, jeśli odciągasz pokarm, możesz go bezpiecznie podgrzać w podgrzewaczu bez obawy o cenne składniki Twojego mleka. To doskonała alternatywa dla podgrzewania mleka i dziecięcych posiłków w mikrofalówce.

Pamiętaj, by wybrać sprzęt sprawdzonego i renomowanego producenta. To gwarancja bezpieczeństwa i jakości. Szukasz podgrzewacza do butelek? Sprawdź, jakie modele oferuje np. e-sklep AsPlaneta – wśród wielu dostępnych urządzeń z pewnością znajdziesz to, które sprawdzi się w Twoim domu!

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.