Jak zadbać o swoją skórę na lato ?

Piotr Kowalczyk
09.06.2022

W lato odsłaniamy więcej ciała, i siłą rzeczy chcemy, żeby nasza skóra wyglądała dobrze. Jednak częste golenie, nadmierne opalanie wysusza skórę. Co zatem zrobić, żeby skóra wyglądała zdrowo, i była jedwabiście gładka? Poniżej kilka porad, które możesz zastosować w swoim domu.

Ćwiczenia

Wcale nie musisz wydawać pieniędzy na karnety na siłownię - ćwiczyć możesz w domu z youtubem, albo możesz wybrać się na jogging na świeżym powietrzu, przez co dodatkowo dotlenisz swój mózg.Bieganie po lesie, dodatkowo korzystnie wpłynie na Twój organizm, m.in. za sprawą naturalnych olejków eterycznych wydzielanych przez drzewa.Dzięki ćwiczeniom w każdej formie ujędrnisz swoje ciało, będziesz pracować nad pozbyciem się cellulitu, a dodatkowo oczyścisz ciało z toksyn, nie wspominając już o wydzielaniu się endorfin, które poprawią swoje samopoczucie. 

Nawadnianie

Według ostatnich badań ludzie są chronicznie odwodnieni, wpływa to na ich samopoczucie, zdrowie, oraz wygląd. Pij min. 2 litry dziennie, najlepiej ze szklanego naczynia. Jeżeli kupujesz wodę w plastiku (chociaż rekomendujemy jego ograniczenie) przelej ją do szklanego dzbanka, i po  kilku godzinach woda będzie gotowa do spożycia. Woda, która ma kontakt ze szkłem zostaje lepiej wchłaniana przez nasz organizm. 

Masaż i sauna

Czy wybierzesz się na masaż releksacyjny, czy leczniczy - każdy poprawi stan Twojej skóry.Dzięki masażowi ujędrniamy ciało, pozbywamy się toksyn, a dodatkowo relaksujemy. Również korzystanie z sauny, szczególnie na podczerwień dobrze wpływa na stan naszego zdrowia, i stan naszej skóry. Podczas saunowania możesz wykonać peeling ciała. 

Rękawica złuszczająca Kessa

Pewnie słyszałaś już o ostatnim hicie pielęgnacyjnym, jakim jest rękawica złuszczająca? Rękawica Kessa powinna stać się Twoim przyjacielem, nie tylko w okresie letnim.Dzięki rękawicy peelingującej, pozbędziesz się martwego naskórka, dzięki czemu skóra będzie jedwabiście gładka - a taki efekt uzyskasz tylko dzięki masażowi rękawicą złuszczającą z dodatkiem wody. Nie potrzebujesz zatem żadnych dodatkowych detergentów. 

A co ważne, także po całym domowym zabiegu, nie będziesz musiała stosować balsamów do ciała, bo skóra zostanie dostatecznie zregenerowana i odżywiona. Dodatkową zaletą rękawicy jest to, że dzięki masażowi pozbywasz się także cellulitu, rozstępów i drobnych blizn - oczywiście przy regularnym stosowaniu. 
Pamiętaj także o tym, aby wybierać produkty z materiałów naturalnych, które są przyjazne nie tylko dla naszej skóry, ale i dla środowiska. 

 

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.