Jakie efekty dają zabiegi Endermologii?

Mateusz Nowak
22.09.2022

Cellulit i nadmiar tkanki tłuszczowej w opornych miejscach takich, jak brzuch, uda czy biodra to zmora niejednej kobiety. A w niektórych przypadkach nawet duży kompleks. Pomimo stosowania specjalnych diet i wykonywania regularnych treningów on dalej pozostaje na poszczególnych częściach ciała. Wszelkiego typu produkty, takie jak balsamy i kremy również pozostają nieskuteczne w walce z cellulitem. Dlatego coraz większe zainteresowanie wśród kobiet wzbudzają nieinwazyjne zabiegi, takie jak Endermologia.

Czym jest endermologia?

Endermologia jest zabiegiem polegającym na masażu skóry, do którego wykorzystuje się specjalny sprzęt. Masaż podciśnieniowy ma wpływ na tkankę łączną skóry, dzięki czemu powoduje uaktywnianie się metabolizmu tkanki tłuszczowej. To z kolei powoduje szybszą utratę tłuszczu i eliminację toksyn z organizmu. Efektem zabiegu jest widoczna poprawa wyglądu skóry, która staje się gładka i promienna. Warto dodać, że zabieg endermologii pobudza organizm do wytwarzania włókien kolagenowych. Dlatego jest zalecany głównie kobietom odchudzającym się i chcącym wymodelować swoją sylwetkę.

Endermologia – jakie są jej efekty?

Przede wszystkim niewątpliwą zaletą endermologii jest to, że można w trakcie zabiegu skupić się tylko na jednej, określonej części ciała. Ma to istotne znaczenie w przypadku nagromadzonej tkanki tłuszczowej w danym miejscu, jak również w przypadku cellulitu, który można skutecznie zredukować za pomocą tego zabiegu. W efekcie sprawia on, że sylwetka nabiera proporcji takich, jakich się oczekuje. 

Wiele dietetyków i trenerów podkreśla, że nie jest możliwe pozbycie się tłuszczu tylko z bioder, ud czy brzucha. Ponieważ w procesie chudnięcia tkanka tłuszczowa spalana jest z całego ciała. Dlatego też Endermologia to zabieg, który jest dodatkiem dla kobiet trenujących czy odchudzających się.

W przypadku zabiegów endermologii ważne jest, żeby zabieg powtarzać regularnie. Pierwsze efekty są widoczne po pierwszym zabiegu. Natomiast pełne ujędrnienie i wygładzenie skóry uzyskuje się po przeprowadzeniu kilku bądź kilkunastu serii, które z reguły liczą od 8 do 12 zabiegów. Przy czym należy mieć na uwadze, że powinny być one powtarzane dwa razy w tygodniu.

Warto również dodać, że zabieg endermologii jest zabiegiem również przeznaczonym na twarz. Dzięki niemu można zredukować widoczność zmarszczek i cieni pod oczami. Dodatkowo poprawia on koloryt skóry. Przy wykorzystaniu endermologii jest możliwe pozbycie się tzw. drugiego podbródka, a także wymodelowanie konturów twarzy.

Gdzie udać się na zabieg Endermologii?

Żeby wykonać zabieg, należy udać się do salonu kosmetycznego, który posiada w swojej ofercie usługi takie, jak endermologia. Jednym z godnych uwagi jest salon Euforia, który znajduje się w Lublinie. Poza endermologią w salonie można skorzystać również z zabiegów takich, jak:

  • termolifting Zaffiro,
  • fala radiowa,
  • zabieg Geneo na twarz,
  • zabiegi kwasami PEEL MISSION,
  • mezoterapia igłowa,
  • mezoterapia bezigłowa,
  • mikrodermabrazja diamentowa,
  • stylizacja brwi i rzęs, w tym: przedłużanie, laminacja, henna.

Warto też wiedzieć, że w salonie zabiegi są dobierane indywidualnie przez wykwalifikowane osoby, co umożliwia dopasowanie poszczególnych zabiegów do konkretnych potrzeb.

Zabieg endermologii to obecnie jeden z popularnych zabiegów kosmetycznych, na które decydują się kobiety. Pozwala on zredukować cellulit, a także tkankę tłuszczową z opornych fragmentów ciała. Dzięki czemu sylwetka zyskuje pożądany wygląd, a do osiągnięcia pełnych efektów potrzeba kilku wizyt. Warto pamiętać, że endermologia może wspomóc redukcję tkanki tłuszczowej. Jednak żeby skutecznie schudnąć, należy zmienić swój styl odżywiania, a także włączyć aktywność fizyczną.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.