Kolory jesieni w najnowszej kolekcji Lavard na sezon 2022/2023

Maciej Piwowski
15.07.2022

Początek października to wyjątkowy okres premier najnowszych kolekcji modowych. Marki odzieżowe kroczą ścieżką dominujących trendów, ale także tworzą własne rozwiązania kreujące ich wyraźną tożsamość. Najnowszy sezon jesienno-zimowy 2022/2023 to okres szczególny pod wieloma względami.

Początek października to wyjątkowy okres premier najnowszych kolekcji modowych. Marki odzieżowe kroczą ścieżką dominujących trendów, ale także tworzą własne rozwiązania kreujące ich wyraźną tożsamość. Najnowszy sezon jesienno-zimowy 2022/2023 to okres szczególny pod wieloma względami. Moda po wielu miesiącach niepewności oraz zamknięcia odradza się na nowo oraz oddaje to jakie są potrzeby współczesnego klienta. Schematy klasyczne i uznawane za niezmienne poddają się jednak pewnej nowelizacji, a nawet najsztywniejsze zasady modowe ulegają liberalizacji.

Tradycyjny, biurowy dress code osiągnął nowy poziom, a elegancja została zdefiniowana na nowo. Marka LAVARD podąża z duchem najnowszych hitów modowych i właśnie oddała w ręce swoich klientów najnowsze kolekcje na sezon jesienno-zimowy, które są wyrazem wszystkich idei, wartości oraz prądów dominujących we współczesnym świecie mody.

Inspiracje, z których czerpano przy narodzinach najnowszej kolekcji ubrań od LAVARD są kuszącym zaproszeniem do powrotu do natury. Czas trudnych doświadczeń oraz fakt zmieniającej się rzeczywistości pokazał jak ważna jest refleksja i ponowny powrót do natury. Ten trend jest równocześnie odpowiedzią na zachodzące zmiany klimatyczne – od nowa poznajemy piękno i wartość otaczającej nas przyrody. Za pomocą mody podkreślony zostaje obowiązek bardziej ekologicznej produkcji, która jest zorganizowana lokalnie i ceni sobie prawdziwie rzemieślnicze podejście do tworzenia odzieży.

W kolekcji LAVARD spotykamy kolorystykę tak zagadkową, jak czas w którym ją poznajemy. To gorące wspomnienie wakacji z tonącym w fiolecie, pomarańczu i różu słońcu, a także wczesna jesień oferująca świeży zapach lasu, obfitość jego darów oraz długich wieczorów w świetle kominka. Kolekcja Lavard Woman stoi na pograniczu bardzo delikatnych, wręcz eterycznych motywów kwiatowych, które kontrastują z chłodnym, ale wciąż przytulnym jesiennym klimatem i górską przyrodą.

Bieżące trendy sezonu to przede wszystkim powracające do mody kostiumy damskie ze spódnicami. Są bardzo szykowną propozycją na najbardziej eleganckie okazje, a dziś z powodzeniem stają do rywalizacji z garniturem damskim. Spódnice oraz sukienki utrzymują typową dla jesieni długość midi, która znakomicie komponuje się z kozakami na kwadratowym słupku. Paleta barw zaprezentowana w tym sezonie, choć oscyluje w odcieniach typowo jesiennych, ma także bardzo ożywiające akcenty, które odciągają naszą uwagę od posępnej, chłodniejszej aury.

Przykładem tego jest wyrafinowana butelkowa zieleń czy kobalt w wydaniu „fluo”, które w tym okresie opanują nie jedną szafę. W duecie z fioletowym granatem zdominują elegancką modę biznesową i przyniosą ze sobą tak ważny powiew świeżości w świecie zasad dress code.

Zieleń oraz wiele wariantów niebieskości będą niepodzielnie rządzić w kolekcjach damskich, ale także pojawią się na męskich marynarkach, dzianinach, czy ultramodnych kratach. Brązy, które oczywiście również będą modne tej jesieni zyskają nowe wcielenie. Będzie to głęboki i aromatyczny cynamonowy brąz, rozbielony pomarańcz oraz ceglaste, korzenne czerwienie połączone z ziemistym brązem dające efekt palonej henny. Co ważne oraz nieco nietypowe dla sezonu jesiennego, właśnie teraz będzie królować błysk.

Okres, w którym chętniej sięgamy po otulające dzianiny, miękką wełnę oraz ciepłą kolorystykę zaowocuje także olśniewającymi kreacjami wnoszącymi powiew świeżości oraz optymizmu do naszej szafy. Widać więc, że nadchodzący sezon to czas, kiedy niejedna zasada ulegnie zmianie, a nasz ubiór opanują nietuzinkowe kolory oraz fasony.

Zgrany mariaż najnowszych trendów razem z najwyższą jakością i klasycznymi krojami to znak rozpoznawczy marki LAVARD, która w tym sezonie zaskakuje swoją interpretacją jesiennej kolorystyki. Kolekcje damska oraz męska stworzone w oparciu o bieżące trendy oraz osadzone w duchu górskiej, jesiennej przyrody dały znakomite efekty, o których można przekonać się już osobiście odwiedzając salony stacjonarne oraz e-sklep LAVARD.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.