Kuchnia z jadalnią – jak je wyposażyć?

Marek Szydełko
19.05.2021

W jakim miejscu, statystycznie, człowiek spędza najwięcej czasu w swoim mieszkaniu lub domu? Dokładnie tak, w kuchni. To tam przygotowujemy posiłki (które często spożywamy), trzymamy produkty spożywcze, ale też czytamy książki czy pracujemy. W tym tekście podpowiemy w jaki sposób wyposażyć kuchnię, która będzie jednocześnie jadalnią!

Kuchnia i jadalnia w jednym to bardzo popularny pomysł. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo miejsca, a pomieszczenie stanie się wyjątkowo praktyczne. Należy jednak pamiętać, żeby takie pomieszczenie odpowiednio urządzić. Co to oznacza?

Co powinno znajdować się we wspólnej kuchni i jadalni?

Przede wszystkim musimy wyznaczyć miejsce kuchenne. Nie może zabraknąć lodówki, zmywarki, zlewu oraz kuchenki. Pamiętajmy, żeby przy projektowaniu kuchni z jadalnią wyznaczyć miejsce na blat do prac. Dlaczego? Oczywiście, do przykładowego lepienia pierogów możemy wykorzystać stół jadalniany, ale nie postawimy już na nim ekspresu do kawy, tostera czy mikrofalówki.

W kuchni z jadalnią powinny znaleźć się też szafki zabudowane pod sufit. Takie wykorzystanie miejsca zaprocentuje przy wyznaczaniu miejsca na typową jadalnię. Dzięki temu zachowacie też porządek i nie będziecie mieli chaosu w swoim mieszkaniu.

Jadalnia to nie jest wielki problem

Jeżeli chodzi o jadalnię, to tutaj nie ma wielkiej filozofii. Otóż, najbardziej koniecznym elementem, jest oczywiście stół lub ława, na którym będziemy mogli spożywać posiłki. Kolejna kwestia to krzesła. Możemy ustawić wyższe krzesła barowe, które będą pasowały do wyższych stołów lub blatów pełniących rolę takowych. W przypadku zwykłych krzeseł konieczny jest niższy stół.

W kuchnio-jadalni można postawić również pewnego rodzaju narożnik lub inny mebel, który zastąpi nam krzesła. Wszystko zależy oczywiście od waszych indywidualnych upodobań i planów na to pomieszczenie. Jeżeli szukacie więcej porad dotyczących urządzenia kuchni z jadalnią zapraszamy na stronę https://mebel4u.pl/jadalnia – z pewnością znajdziecie tam coś dla siebie!

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.