Niechciane owłosienie na ciele to spory problem, a dostępne metody depilacji są często albo mało skuteczne, albo obarczone niepożądanymi skutkami ubocznymi. Jedną z najczęściej polecanych metod jest depilacja laserowa, która wymaga wprawdzie wizyt w profesjonalnym gabinecie, lecz dzięki temu zbędnych włosków można się pozbyć raz na zawsze.
Na czym polega depilacja laserem?
Laserowa depilacja to usuwanie włosów za pomocą energii światła. Głowica urządzenia emituje wiązkę światła laserowego, które dociera do głębszych warstw skóry i niszczy tam macierz włosa. Po zniszczeniu cebulki nowe włosy przestają odrastać, i dlatego właśnie laser jest skuteczniejszy od wosku, który tylko wyrywa włosy, ale nie uszkadza ich macierzy.
Podczas depilacji laser oddziałuje na pigment – melaninę, która pochłania energię świetlną i przemienia ją w energię termiczną. Im ciemniejsze włosy, tym lepsze efekty laserowej depilacji, natomiast u osób z bardzo jasnymi włoskami nie zawsze udaje się trwale „wypalić” cebulki i owłosienie może po pewnym czasie odrosnąć, choć zwykle jest słabsze i rzadsze niż przed depilacją.
Laserem można usuwać włosy z różnych części ciała, także tych delikatnych, jak twarz czy okolice bikini. Zabiegi zwykle powtarza się 6-8 razy, ponieważ włosy rosną w różnym tempie i przez to nie uda się usunąć ich wszystkich podczas pojedynczej sesji.
Czy laserowa depilacja jest bezpieczna?
Usuwanie owłosienia laserem nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, ale oczywiście zabieg musi przeprowadzić wykwalifikowany specjalista, np. z Gabinetu Kosmetyki Lekarskiej Bella. Nowoczesne urządzenia są wyposażone w inteligentne czytniki poziomu melaniny w skórze, co ułatwia precyzyjne ustawienie parametrów lasera. Głowica jest dodatkowo wyposażona w system chłodzący, co podnosi komfort i łagodzi podrażnienia skóry.
Laser można stosować także u osób dotkniętych hirsutyzmem i przymieszkowym zapaleniem mieszków włosowych. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja ze specjalistą, a główne przeciwwskazania to ciąża i karmienie piersią, świeża opalenizna, przerwana ciągłość naskórka, przyjmowanie leków fotouczulających i obniżających krzepliwość krwi, epilepsja, nowotwór. Po zabiegu skóra może być lekko obrzęknięta i zaczerwieniona, ale powinno to ustąpić w przeciągu 48 godzin.
Komunikat prasowy