Masz zniszczone włosy? Dowiedz się, jak o nie zadbać.

Jerzy Biernacki
26.01.2022

Zima to czas, kiedy szczególnie warto zadbać o swoje włosy. Noszenie czapki, suche powietrze i ogrzewanie nie wpływają dobrze na ich kondycję. Przeciążone zabiegami stylizacyjnymi, czy częstym farbowaniem potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, która przywróci im zdrowy wygląd i naturalny blask. W jaki sposób pielęgnować zniszczone włosy? Dowiesz się z artykułu.

Jak rozpoznać zniszczone włosy?

Zniszczone włosy są suche i szorstkie w dotyku. Zamiast pięknie błyszczeć, mają matowy wygląd. Często też nadmiernie wypadają, a ich końcówki rozdwajają się i łamią. Ciężko jest ułożyć z nich fryzurę, a gdy się to uda, szybko wracają do swojego początkowego wyglądu. Powodem jest uszkodzona struktura włosa, która nie przepuszcza wody i składników odżywczych. Niestety nie da się poprawić wyglądu zniszczonych pasm w ciągu kilku dni, ale systematyczna pielęgnacja potrafi zdziałać cuda.

Co wpływa na kondycję włosów?

Czynników wpływających na wygląd i kondycję włosów jest bardzo dużo. Możemy wśród nich wyróżnić:

  • nieodpowiednią pielęgnację,
  • czynniki atmosferyczne;
  • częstą koloryzację i rozjaśnianie włosów;
  • nadużywanie prostownicy, lokówki czy suszarki;
  • nieodpowiednią dietę;
  • brak właściwego nawilżenia i odżywienia włosów.

Jak pielęgnować zniszczone włosy?

1. Odwiedź fryzjera. Niestety, nawet jeśli zapuszczałaś swoje pasma długo, nie obędzie się bez ich skrócenia. Obetnij zniszczone, rozdwojone końcówki. Nie da się ich już zregenerować, a do tego szybko się łamią i utrudniają rozczesywanie.

2. Używaj odpowiednich kosmetyków. Szampony, odżywki i maski do włosów to Twoi sprzymierzeńcy. Postaw na dobrej jakości produkty, które zapewnią Twoim kosmykom kompleksową i intensywną pielęgnację. W celu zapewnienia najlepszego efektu dobierz je do swojego rodzaju włosów. Świetnie sprawdzą się preparaty zawierające w swoim składzie keratynę, będącą naturalnym budulcem włosa, która wygładza pasma i zapewnia im zdrowy wygląd. Na końcówki nakładaj olejki i serum, dzięki czemu zapobiegniesz ich łamaniu i dodasz im elastyczności. Do intensywnej kuracji wybierz ampułki i wcierki. Najlepsze produkty znanych marek specjalizujących się w pielęgnacji włosów znajdziesz w drogerii Gobli.

3. Zapewnij włosom ochronę. Możesz stosować najlepsze kuracje świata, ale jeśli nie zadbasz o odpowiednią ochronę, to i tak nie przyniosą one oczekiwanego efektu. Odłóż na bok prostownicę i lokówkę. Jeśli masz czas i możliwość, pozostaw włosy do samodzielnego wyschnięcia. Daj im odpocząć od farbowania, rozjaśniania czy trwałej.

4. Zwróć uwagę na swoją dietę. Zadbaj, by na Twoim talerzu znalazły się warzywa i owoce, produkty bogate w białko, witaminy i składniki mineralne. Zrezygnuj z produktów przetworzonych. Zamiast napojów gazowanych wybieraj wodę.

5. Sprawdź, w jaki sposób dbasz o włosy na co dzień. Podczas mycia włosów używaj letniej wody, a ostatnie płukanie wykonaj w zimnej, żeby zamknąć łuski włosów. Nie trzyj ich ręcznikiem i nie szarp. Używaj odpowiednich akcesoriów do czesania i nigdy nie kładź się spać z mokrymi kosmykami.

Systematyczne działanie i odpowiednia ochrona włosów, bez narażania ich na zabiegi chemiczne i wysoką temperaturę na pewno przyniosą oczekiwane efekty, Uzbrój się jednak w cierpliwość. Być może na wyraźną poprawę ich kondycji będziesz potrzebowała poczekać nawet kilka miesięcy, ale pierwsze pozytywne zmiany, przy prawidłowej pielęgnacji, zobaczysz już po kilku myciach. Pamiętaj także o dobrych jakościowo kosmetykach, które znajdziesz w bogatej ofercie drogerii Gobli.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.