Najchętniej wybierane fasony sukien ślubnych

Marek Szydełko
26.07.2022

Projektowane w ostatnich latach sukienki ślubne wyróżniają się przemyślanymi fasonami, które bardzo dobrze prezentują się na różnych typach sylwetki i przy okazji świetnie dopasowują się do gustu poszczególnych panien młodych. Warto przy tym wspomnieć, że podczas przygotowywania nowych kolekcji wiele salonów mody inspiruje się najnowszymi trendami ze świata mody ślubnej, w których obecnie przeważają zwiewne kreacje utrzymane w stylu boho, bogato zdobione rybki, rozkloszowane księżniczki, a także klasyczne suknie utrzymane w minimalistycznym stylu lub cechujące się skromnymi, ale starannie dobranymi dodatkami. Ponadto niesłabnącą popularnością cieszą się zdejmowane rękawki, które dodają sukniom lekkości i które bardzo dobrze sprawdzają się podczas kościelnych uroczystości. Dlatego warto dowiedzieć się, czym wyróżniają się poszczególne fasony sukni i wybrać idealną dla siebie propozycję.

Dopasowane fasony sukien ślubnych - kiedy warto się na nie zdecydować?

Dopasowane sukienki ślubne bardzo dobrze podkreślają kobiecą sylwetkę i pozwalają ukazać jej wszystkie zalety. W zależności od wybranego modelu mogą być to sukienki bez ramiączek, na ramiączkach lub z rękawem, a ich wybór w tym przypadku w dużej mierze wynika z gustu przyszłej panny młodej. Warto jednak wspomnieć, że sukienki ślubne na grubszych ramiączkach lub z rękawkami umożliwiają delikatne zakrycie ramion, co niekiedy czyni sylwetkę bardziej proporcjonalną. Duży wybór dopasowanych sukienek ślubnych można znaleźć między innymi w salonie mody Evita w Krakowie lub Katowicach - wówczas po przymierzeniu wymarzonego modelu można dostrzec wszystkie jego zalety i zobaczyć, jak się w nim czujemy. Co więcej, we wspomnianym salonie mody Evita sukienki są szyte na miarę, co w przypadku dopasowanych fasonów okazuje się niezwykle ważne.

Chcąc zdecydować się na dopasowane sukienki ślubne, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na fason syrenki - tego typu modele sukienek pięknie przylegają do sylwetki i w zależności od wyboru panny młodej mogą zostać ozdobione delikatnymi koronkami, błyszczącymi kryształkami czy przyciągać wzrok za sprawą długiego trenu. Ponadto godną uwagi propozycją stają się suknie z dopinanym dołem - wówczas na czas ceremonii zaślubin i pierwszego tańca możemy zdecydować się na suknię rozkloszowaną, z kolei tuż po zakończeniu pierwszego tańca odpiąć dół, uzyskując piękną syrenkę.

Rozkloszowane sukienki ślubne, które od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem

Jednym z fasonów sukni ślubnych, które mimo upływu lat wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością, są również rozkloszowane modele, czyli na przykład  księżniczki, sukienki ślubne o kroju litery A oraz suknie boho. W przypadku tego typu krojów zwykle można spotkać się z dopasowaną gorsetową górą zdobioną koronką czy kryształkami oraz rozkloszowanym dołem. Dół tego typu kreacji niekiedy składa się z kilku warstw tiulu, co pozwala na jeszcze lepsze podkreślenie talii i ewentualne ukrycie szerszych bioder. Ponadto tego typu sukienki ślubne bardzo dobrze prezentują się podczas tańca, szczególnie w przypadku nieco zwiewnych materiałów, które dodają całej kreacji lekkości.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.