Optyk Bielsko – nie tylko szkła i oprawki okularowe

Maciej Piwowski
07.08.2019

Podstawowym filarem działalności salonu optycznego jest sprzedaż szkieł i oprawek okularowych. To właśnie tam udajemy się z receptą na okulary, którą otrzymaliśmy po badaniu okulistycznym przeprowadzonym w gabinecie lekarskim. Dzisiejsze salony optyczne nie zajmują się jednak wyłącznie sprzedażą okularów korekcyjnych, a optyk Bielsko, sprowadzając do salonu najmodniejsze markowe okulary przeciwsłoneczne, staje się poniekąd znawcą światowego rynku optycznego.

Okulary korekcyjne i soczewki kontaktowe

Zanim przejdziemy do omówienia tego, czym zajmuje się nowoczesny salon optyczny, skupmy się jednak na okularach i soczewkach, których zadaniem jest korekta wad wzroku. Optyk Bielsko zajmuje się realizacją recept wystawionych przez lekarzy okulistów, czyli w wybranych przez klienta oprawkach umieszcza soczewki okularowe o odpowiedniej mocy. Optyk może również pomóc w doborze oprawek, zasugerować, które pasują do kształtu twarzy danej osoby oraz jej typu kolorystycznego.

W ofercie salonu optycznego znajdują się okulary dla dorosłych oraz oprawki dla dzieci. Szczególnie w przypadku najmłodszych klientów bardzo ważne jest to, by optyk dopasował wybrane ramki okularowe do kształtu głowy danej osoby, czyli m.in. odpowiednio zagiął nauszniki.

Okulary korekcyjne, ale także tzw. „zerówki” mogą być wyposażone w specjalne powłoki. W ofercie nowoczesnego salonu optycznego powinny znajdować się soczewki progresywne, soczewki polaryzacyjne, soczewki z powłoką antyrefleksyjną, hydrofobową itd. Klienci mają różne potrzeby, a optyk polecany w Bielsku zawsze wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom.

Osobom posiadającym wadę wzroku poprawne widzenie mogą zapewnić również soczewki kontaktowe. Dziś jest to standardowy produkt, jaki możemy nabyć w salonie optycznym. Niekiedy sprzedawane są także soczewki podbijające lub zmieniające kolor tęczówki. Oczywiście oprócz tego w salonie dostępne są pojemniki do przechowywania soczewek, czy płyny do ich pielęgnacji.

Optyk Bielsko – naprawa uszkodzonych oprawek i sprzedaż akcesoriów optycznych

Do salonu optycznego możemy udać się także wówczas, gdy z naszymi okularami zacznie dziać się coś złego. Oczywiście nie każde uszkodzenie da się naprawić, ale optyk Bielsko poradzi sobie z wypadającą z oprawek soczewką czy niewłaściwie wygiętym zausznikiem. Może też zaproponować zakup akcesoriów, które mogą uchronić przed uszkodzeniami w przyszłości. Do akcesoriów tych należą rożnego rodzaju etui i futerały, a także łańcuszki, dzięki którym okulary będziemy mieć zawsze pod ręką. W sprzedaży są także różnego rodzaju ściereczki i płyny do czyszczenia okularów.

Sprzedaż okularów przeciwsłonecznych

Kolejną grupę artykułów dostępnych w salonie optycznym stanowią okulary z ciemnymi soczewkami wyposażonymi w filtry UV. Kupowanie okularów przeciwsłonecznych w marketach i na bazarach nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ jakość materiałów użytych do ich wykonania pozostawia wiele do życzenia, poza tym nie zawsze są wyposażone w wysokie filtry UV. Natomiast kupując okulary w salonie optycznym mamy pewność, że są to produkty wysokiej jakości. Często są to również artykuły wpisujące się w najnowsze trendy – nowoczesne salony coraz chętniej sprowadzają znane na całym świecie markowe okulary.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.