Prawnik rozwodowy i adwokat do alimentów – bezcenna pomoc dla kobiety na zakręcie życiowym

Piotr Kowalczyk
30.11.2020

Trudne chwile w życiu nie sprzyjają podejmowaniu ważnych kroków i decyzji. „Kobietą twardą jest” – to prawda. Ale trudno być twardą i bezwzględnie egzekwować własne prawa, kiedy małżonek Cię zdradza, odchodzi z domu, pozostawia Cię samą z dziećmi. Wiele kobiet w takiej sytuacji załamuje się, zamyka się w sobie i nie podejmuje walki o przyszłość.

Prawnik rodzinny – twoje wsparcie prawne w trudnej chwili

Jeżeli poczujesz, że Twoje życie rodzinne sypie się w drobny mak, mąż nie podejmuje prób ratowania związku, a ty zastanawiasz się, czy mąż nie zostawi Cię na lodzie – oznacza to że nadszedł najwyższy czas na skorzystanie z pomocy osób, które mogą Ci pomoc. Nie czekaj na ostatnią chwilę, pomyśl o sobie i dzieciach. Zabezpiecz Was na przyszłość. W takiej sytuacji nieocenioną pomocą może być konsultacja u osób, które mają odpowiednie przygotowanie do prowadzenia spraw rodzinnych. Skorzystaj z pomocy prawnika rodzinnego i ewentualnie współpracujących z nim osób: psychologa, detektywa.

Prawnik rozwodowy – podczas rozmowy z adwokatem zachowuj się jak na spowiedzi

Prawnik rodzinny, jako osoba specjalizująca się w sprawach o rozwód, alimenty oraz w sprawie władzy rodzicielskiej już podczas pierwszego spotkania wysłucha Twoich problemów.

Pierwsza zasada – bądź całkowicie szczera w rozmowie ze swoim adwokatem, czy radcą prawnym. Prawnika rodzinnego obowiązuje tajemnica zawodowa. Nie obawiaj się, nic z tego o czym mu powiesz nie będzie ujawnione osobom trzecim. Nikt nie jest bez winy, więc jeżeli adwokat rozwodowy zapyta się o Twoje przewinienia małżeńskie – udziel mu prawdziwej i pełnej odpowiedzi. Twoja szczerość zaowocuje wyborem odpowiedniej strategii w sprawie o rozwód i alimenty.

Kiedy jest czas na pierwsze spotkanie z adwokatem rozwodowym

Umów się na spotkanie z prawnikiem rodzinnym, kiedy pojawią się pierwsze symptomy, że Twoje małżeństwo niechybnie zakończy się rozwodem. Adwokat, czy radca prawny poinformują Cię o Twoich prawach, pouczą jak zachowywać się w sytuacjach kryzysowych – na przykład jak zachować się, gdy stajesz się ofiarą przemocy ze strony męża. Nawet jeżeli nie jesteś jeszcze przekonana tym, czy na pewno chcesz wystąpić o rozwód, to już na tym etapie Twój prawnik rozwodowy wyjaśni Ci jak ważne jest gromadzenie dowodów. Dowody te mogą okazać się kluczowe w sprawie rozwodowej, jak i w sprawie o alimenty, czy powierzenie władzy rodzicielskiej.

Jak wybrać adwokata rozwodowego

Nie zawsze pierwszy adwokat, z którym się spotkasz będzie tym któremu należy powierzyć własną sprawę. Czy więc kierować się w wyborze adwokata do rozwodu? Oczywiście prawnik rodzinny musi być prawnikiem doświadczonym, z dużą wiedzą praktyczną, sądową. Taki adwokat procesowy wybierze odpowiednią strategię procesową i będzie wiedział jak zachować się podczas mediacji, czy w Sądzie. Zapytaj się prawnika, ile prowadził spraw o rozwód, ile aktualnie ma spraw rozwodowych. Wybierz prawnika, który jest z Tobą szczery, przedstawia jasno i klarownie wszystkie możliwe ścieżki prawne. Nie wybieraj adwokata rozwodowego, który przekonuje Cię, że sprawa będzie szybka, lekka i bezproblemowa. Zapytaj adwokata, jakie alimenty mogą otrzymać Twoje dzieci i porównaj jego obietnice, z faktycznymi alimentami które otrzymują na dzieci Twoje koleżanki.

Adwokat od alimentów musi zabezpieczyć twoje dzieci

Zapytaj adwokata od alimentów, od kiedy możesz liczyć że Sąd przyzna alimenty na dzieci. Dobry adwokat od alimentów wskaże Ci na instytucję zabezpieczenia alimentów dla dzieci na czas procesu. Jeżeli prawnik rodzinny nic nie wspomni na temat zabezpieczenia alimentów dla dzieci, oznacza to że powinnaś raczej szukać innego adwokata rodzinnego.

Prawnik rodzinny

W obecnych czasach prawnicy są bardzo mobilni, a dojazd do odległego sądu nie jest dla nich problemem. Jeżeli radca prawny od rozwodów wzbudził Twoje zaufanie, a Twoja sprawa rozwodowa ma być w Świdnicy, czy w Opolu – kieruj się  kryterium fachowości a nie miejsca położenia Kancelarii Rozwodowej. Uzgodnij jednak, aby taki prawnik rozwodowy osobiście przyjeżdżał do Sądu na Twoje rozprawy.

Więcej o formalnościach związanych z uzyskaniem alimentów - znajdziesz pod adresem http://www.radcaprawny.info/uslugi-prawne/prawo-rodzinne/alimenty-wroclaw/ 

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.