Retro zabawki, czyli jak wybrać produkty, które nie wyjdą z mody i zawsze dostarczają rozrywkę?

Piotr Kowalczyk
28.09.2021

Jakie zabawki w stylu retro są popularne do tej pory i dlaczego sprawdzają się doskonale nawet we współczesnych czasach? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Pomimo bardzo dynamicznego rozwoju branży zabawkowej i pojawiających się prawie codziennie nowości produktowych dla dzieci cały czas dostępne są na rynku produkty, który zapewniają doskonałą rozrywkę nawet teraz. Mowa o klasycznych, retro zabawkach, które mimo prostej konstrukcji są w stanie również dzisiaj sprawić dzieciom taką samą radość z zabawy jak kilka pokoleń temu. W tym artykule postaramy się zatem przyjrzeć dokładnie retro zabawkom, które dostępne były nawet kilka dekad temu.

Klasyka, czyli pluszaki

Każde pokolenie dzieci ma swoje ulubione bajki. Dla obecnego pokolenia dzieci będzie to Psi patrol lub też któraś z bajek Disney'a. Bez względu jednak o jakiej bajce byśmy nie mówili malec zawsze będzie miał w sobie pragnienie posiadania pluszaka przedstawiającego jednego z bohaterów ulubionej bajki. Pluszaka, do którego będzie mógł się przytulić i z którym będzie bezpiecznie zasypiał. Pluszowe zabawki to zatem sztandarowy przykład zabawki, która w praktycznie niezmienionej formie dostarcza radość kolejnym pokoleniom maluchów.

Klocki drewniane - każde pokolenie potrzebuje młodych konstruktorów

Obecnie prawdziwy tryumf święcą co prawda klocki LEGO, które dostępne są w takich wielu odmianach i wersjach, że czasami można się po prostu pogubić. Nie znaczy to jednak, że klasyczne drewniane klocki całkiem odeszły już do lamusa. Drewniane klocki to idealna propozycja dla dzieci w okolicach pierwszego roku życia. Dodatkowo klocki z drewna fantastycznie wpisują się w popularne obecnie trendy ekologiczne ( jak sama nazwa wskazuje są wykonane z bardzo przyjaznego materiału jakim jest drewno ). Drewniane klocki mimo swojej prostoty pozwalają rozwinąć dziecku swoją wyobraźnię oraz poprawić zdolności manualne.

Ponadczasowa zabawka dla dziewczynek - wózek dla lalki

Zmieniające się czasy i dostęp do ogromnej bazy zabawek na rynku nie zmienił jednego - praktycznie każda dziewczynka chce mieć swój wózek dla lalek. Klasyczne wózki dla lalek nadal są niezwykle modne i popularne. Tak jak kilkanaście lat temu, również i teraz dostarczają dziewczynkom ( a czasami również i chłopcom ) doskonałej rozrywki.

Puzzle i gry planszowe, czyli coś dla lubiących główkować

Gry planszowe i puzzle to kolejny przykład zabawek, które znakomicie przetrwały próbę czasu i w praktycznie niezmienionej formie są popularne dotąd. Oczywiście teraz dzieci układają puzzle z wizerunkiem ulubionych bohaterów aktualnie emitowanych bajek, ale oprócz tego zabawa jest tak samo wciągająca i angażująca jak kilka dekad temu, gdy w ten sam sposób bawili się nasi dziadkowie czy też babcie będąc w wieku dziecięcym.

Zabawki retro czy też zabawki nieco bardziej współczesne?

Wybierając zabawki dla dziecka tak naprawę nie ma większego znaczenia czy zdecydujemy się na zakup nowoczesnych zabawek czy też przytoczonych tu przykładów zabawek w stylu retro. Najważniejsze jest, aby były one dopasowane do preferencji dziecka i dostarczyły mu doskonałej rozrywki. Jeżeli szukacie zabawek wpisujących się w nowoczesny trend jak i tych retro warto sięgnąć po ofertę renomowanych sklepów z zabawkami takich jak https://www.ebajlandia.pl. Znajdziecie tam Państwo duży wybór zabawek najwyższej jakości skierowanych do dzieci w różnym wieku.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.