Typ urody wiosna – modne stylizacje, które podkreślą Twoje piękno!

Marek Szydełko
22.04.2022

Dla wielu kobiet poprawne komponowanie stylizacji stanowi nie lada wyzwanie. Nic w tym dziwnego, w końcu kompletując ubiór, należy uwzględniać kilka czynników – między innymi obowiązujące trendy, warunki atmosferyczne, osobiste preferencje, upodobania i gust oraz typ urody. Warto nieco bliżej przyjrzeć się temu ostatniemu aspektowi. Twoje charakterystyczne cechy sprawiają, że reprezentujesz typ urody wiosna? Już teraz sprawdź, na jakie kolory, wzory oraz fasony ubrań musisz stawiać, aby tworzyć modne stylizacje, które w naturalny sposób uwypuklą wszystkie Twe atuty!

Co wyróżnia typ urody wiosna?

Określenia stosowane wobec poszczególnych typów urody zostały przydzielone zgodnie z nazwami kolejnych pór roku. Jest zatem: wiosna, lato, jesień oraz zima. Rozróżnienie to bazuje na analizie koloru oczu i włosów oraz odcieniu skóry twarzy. Jakie cechy ma pani wiosna? Przedstawicielki płci żeńskiej należące do tej grupy mają jasną i niezwykle delikatną karnację, bladą, wręcz przezroczystą cerę, a niekiedy także piegi. Ich policzki łatwo się rumienią, jednak skóra (o brzoskwiniowej tonacji) pięknie opala się na brązowo. Kolor oczu tych pań to zwykle: niebieski, zielony lub brązowy. Najczęściej kobiety te są blondynkami.

Modowe wskazówki dla kobiet o typie urody wiosna – zapamiętaj je!

Jakich zasad przy tworzeniu stylizacji powinny trzymać się kobiety o typie urody wiosna? W jaki sposób mogę one zaakcentować w sobie to, co najlepsze? Oto najważniejsze kwestie, na które muszą zwracać uwagę panie należące do tej grupy:

  • idealną paletę barw dla „wiosny” tworzą: pastele, beże oraz kremowe odcienie – tak naprawdę są to przede wszystkim mniej nasycone, rozmydlone kolory,
  • zaleca się unikania czarnych strojów, biel również nie jest do końca bezpiecznym wyborem,
  • wśród nieco intensywniejszych kolorów sprawdza się – czerwień, błękit, żółć, pomarańcz, fiolet, a nawet róż,
  • te wyraziste barwy zdają egzamin zwłaszcza w akcesoriach i dodatkach,
  • warto stawiać na tak zwane total looki, a więc monochromatyczne stylizacje,
  • poleca się zakładać złotą biżuterię – naszyjniki, bransoletki, pierścionki oraz kolczyki,
  • świetnie sprawdzają się elementy garderoby uszyte z gładkich tkanin.

Skąd czerpać inspirację do tworzenia stylizacji dla typu urody wiosna? Wielką pomocą w tym względzie są media społecznościowe – warto obserwować tam znane osoby, a więc aktorki, piosenkarki, czy modelki zarówno z Polski, jak i ze świata. Przykłady kobiet o takim wyglądzie to chociażby: Nicole Kidman, Scarlett Johansson, Paris Hilton, Kate Hudson, Taylor Swift, Tyra Banks, Emma Watson, Iza Miko, Reese Witherspoon oraz Aleksandra Domańska.

Ubrania i kolory najlepsze dla kobiet o typie urody wiosna – podsumowanie

Moda jest ważna, jednak nie może na nas wywierać presji. Mamy się nią bawić – niech stanowi swobodną inspirację, do której dodamy elementy podpowiadane przez wyobraźnie oraz bezpośrednio związane z naszym indywidualnym charakterem i wyglądem. Pozwoli to uzyskać kompletny wizerunek, zgodny z tym, co nam w duszy gra.

Szukasz oryginalnego, markowego asortymentu, dostępnego w atrakcyjnych cenach? Już teraz zapoznaj się z bogatą ofertą Diesel Outlet! Znajdziesz tam wysokiej jakości ubrania, które pozwolą Ci pokazać światu swoje prawdziwe oblicze i sprawią, że wyróżnisz się z tłumu. Postaw na stroje oraz akcesoria zgodne z Twoim typem urody, a nigdy nie zabraknie Ci pewności siebie!

źródło zdjęć: freepik.com

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.