Słaba laktacja to problem wielu młodych mam. Zbyt niska produkcja mleka może utrudniać samodzielnie karmienie dziecka i może prowadzić do wielu poważnych problemów. Warto zatem dowiedzieć się co zrobić, aby pobudzić laktację i warto poznać najlepsze metody, które będą pozwalały na bardzo skuteczne rozwiązanie problemu. Pomocne mogą być laktatory elektryczne, których stosowanie pozwala w bardzo krótkim czasie uzyskać bardzo dobre efekty. Skorzystanie z nowoczesnych rozwiązań może w efekcie prowadzić do wielu poważnych korzyści i bardzo dużego zadowolenia z postawienia na tego rodzaju rozwiązania.
Brak wystarczającej laktacji może prowadzić do bardzo wielu poważnych problemów i skutkować tym, że dziecko nie otrzyma wystarczającej ilości pokarmu. Najczęściej problemy z niewystarczającą laktacją pojawiają się w 3 i 6 tygodniu życia dziecka, a czasem również w 3 i 6 miesiącu. Wynika to z faktu, że w tym okresie u dziecka zachodzą poważne zmiany rozwojowe, które skutkują koniecznością dostarczania mu innych składników odżywczych. Organizm kobiety dostosowując się do zachodzących zmian może zmuszać do kilkudniowych przestojów laktacyjnych. W efekcie rośnie trudność karmienia piersią. Warto w takim przypadku natychmiast podjąć odpowiednie działania, które będą umożliwiały zażegnanie problemu.
Pomóc w tym mogą urządzenia elektroniczne. Wysokiej klasy laktator to sprzęt, który ma imitować ssanie piersi przez dziecko. Dzięki temu daje sygnał do organizmu kobiety, który pozwala zwiększyć produkcję mleka. Urządzenie zastępuje częste przystawianie dziecka do piersi i pozwala na zachowanie bardzo wysokiego komfortu. Z urządzenia można korzystać w wolnych chwilach. Należy jednak pamiętać, że aby pobudzić laktację laktatorem niezbędne jest pamiętanie o systematyczności. Regularne użytkowanie sprzętu przyniesie bardzo dobre efekty dla kobiet karmiących piersią.
Problemy z niewystarczającą laktacją można wykryć samodzielnie poprzez stałe obserwowanie pociechy. Proces produkcji mleka ma bowiem na celu dostarczenie dziecku wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Przede wszystkim warto obserwować czy dziecko chce być karmione minimum 8 razy w ciągu doby. Niewystarczająca laktacja skutkuje bowiem tym, że pociecha jest niechętna do karmienia. Produkcję pokarmu i przepływ mleka można ocenić również poprzez obserwowanie wagi dziecka. Nagły spadek o 10% może zwiastować problemy z karmieniem piersią.
Artykuł partnera