Woreczki na upominki dla gości weselnych – czym są i jak możesz je wykorzystać?

Piotr Kowalczyk
29.03.2022

Na pewno zgodzisz się, że organizacja ślubu jest bardzo stresująca i czasochłonna. W końcu każdej parze, a już szczególnie przyszłej Pannie Młodej, zależy na doskonałym efekcie końcowym. Na szczęście dziś dysponujemy wieloma sposobami na to, aby ten najważniejszy dzień w życiu nabrał indywidualnego, niebanalnego charakteru. Jednym z weselnych hitów w ostatnich latach są woreczki na upominki dla gości. Dowiedz się, czym są takie woreczki i poznaj najciekawsze inspiracje na ich wykorzystanie.

Woreczki na podziękowania dla gości – co to takiego?

Niejeden z nas widział już charakterystyczne, bardzo eleganckie woreczki materiałowe podczas ślubu czy tym bardziej wesela. To drobny, ale istotny detal, który ma naprawdę szerokie zastosowanie. Woreczki najczęściej wykorzystuje się w formie efektownego opakowania na niewielkie upominki przeznaczone dla gości weselnych – na przykład cukierków z dołączonym liścikiem z podziękowaniami. To miły gest, który pozwala narzeczonym zaakcentować, jak ważna jest dla nich obecność członków rodziny i przyjaciół.

Wykorzystaj woreczki ślubne dla gości na swój sposób

Nie bój się eksperymentować! Woreczki na upominki dla gości mogą być motywem przewodnim ślubu i wesela, pojawiając się na różnych etapach uroczystości. Mamy dla Ciebie kilka inspiracji na wykorzystanie efektownych woreczków materiałowych podczas najważniejszego dnia w życiu:

  • Opakowanie na ryż – tradycja obsypywania nowożeńców ryżem wciąż trzyma się mocno. Warto zadbać o każdy detal tej chwili, dlatego efektowne woreczki będą dużo lepszym wyborem niż np. oryginalne opakowanie. Do woreczków można wsypać także konfetti, drobne monety, płatki kwiatów etc.
  • Eleganckie opakowanie na alkohol – nie chcesz, aby na Twoim stole weselnym stały ordynarne butelki z alkoholem? Wykorzystaj woreczki materiałowe! Nie tylko estetycznie zakryją etykiety, ale także będą stanowić dodatkową ozdobę stołu.
  • Opakowanie na prezenty ślubne – woreczki ślubne dla gości znakomicie sprawdzają się do zapakowania w nie również prezentów dla nowożeńców. Dobrym pomysłem może być wcześniejsze rozdanie gościom woreczków w takich samych wariantach kolorystycznych, wykonanych z identycznego materiału, aby umieścili w nich czy to prezenty gotówkowe, czy rzeczowe, a nawet butelki wina zamiast kwiatów.
  • Rekwizyty podczas oczepin – jeśli planujesz oczepiny, to woreczki materiałowe z pewnością przydadzą się przy niejednej „konkurencji”. Można w nie również zapakować nagrody dla odważnych uczestników zabawy.

Dlaczego warto zainwestować w takie woreczki? Przede wszystkim z uwagi na ich funkcjonalność oraz fakt, że dzięki nim można uzyskać estetyczną spójność – np. poprzez użycie woreczków w kolorze przewodnim ślubu i wesela.

Gdzie kupić woreczki ślubne?

Takie woreczki bez problemu kupisz w Internecie. Najlepiej bezpośrednio od polskiego producenta, co gwarantuje wysoką jakość oraz szeroki wybór kolorów, wymiarów i materiałów, z jakich wykonano woreczki.

Godne polecenia są woreczki ślubne dla gości marki SAKETOS, producenta woreczków materiałowych z organzy, satynowych, metalicznych, welurowych, lnianych, bawełnianych i jutowych. Kupisz je wygodnie online w sklepie internetowym producenta.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.