Wyposażenie kuchni - ogrom pomysłów na niezbędne akcesoria

Maciej Piwowski
11.01.2022

Kuchnia - dla jednych istne królestwo, dla innych pomieszczenie, które po prostu "musi być". Niezależnie od przyjmowanej strony, jedno jest pewne - kuchnia powinna być dobrze wyposażona, aby spełniła swoje funkcje oraz nierzadko ułatwiała codzienne czynności. Akcesoria kuchenne to różnorodność przedmiotów, które sprawiają, że naprawdę można pokochać gotowanie!

Pojemniki i słoiczki

Przechowywać żywność można w oryginalnych opakowaniach producenta. Można, ale czy trzeba? Absolutnie nie! Dzięki specjalnym pojemnikom na żywność można szczelnie zamknąć sypkie produkty, takie jak muesli, bakalie, makarony czy ciasteczka. Przedłuży to ich świeżość, a także oszczędzi nerwy w związku z ciągle rozsypującymi się foliowymi lub kartonowymi pudłami. Pojemniki w wersji przezroczystej ułatwią odnalezienie konkretnych produktów. Jeśli widoczna żywność to nie do końca zadowalające rozwiązanie, można skorzystać z pudełek kolorowych i często opisanych tak, aby można było odróżnić zawartość. Niektóre z pojemników, np. słoiczki, stanowić mogą również piękną ozdobę blatów i wcale nie muszą zawierać tylko domowych przetworów..

Szklanki, szklaneczki...

Jednokolorowe kubki na herbatę, kilka zwykłych szklanek do napojów - to podstawowe wyposażenie szafek kuchennych. Jednakże serwowanie napojów nie musi być nudne! Zwykłe kubeczki można zastąpić fikuśnymi filiżankami, kubkami o szerokim designie i dużej pojemności czy kubkami termicznymi. Do zimnych napojów poleca się kolorowe szklanki o różnych kształtach, wytłaczanych szklanych wzorach lub z malowanym szkłem. Jeśli chodzi o napoje wysokoprocentowe - tutaj zaczyna się prawdziwa zabawa! Kolorowe drinki można podawać w kieliszkach, literatkach i szklankach o przeróżnych kształtach - wąskie, długie, szerokie, wysokie, niskie i wiele wiele innych. Bez wątpienia warto w swojej kuchni posiadać kilka rodzajów szklanek, aby móc celebrować każdą chwilę na różne sposoby.

Coś małego i pojemnego

Żadna kuchnia nie obędzie się bez przyborów do jedzenia. Łyżki, widelce i noże to podstawa - warto zainwestować również w małe łyżeczki kawowe, długie łyżeczki koktajlowe do deserów czy widelczyki tortowe. Przydatnym gadżetem okazują się również mini widelczyki do przekąsek.

Serwowanie deserów lub nietuzinkowych przystawek może ułatwić posiadanie pucharków do lodów, zestawów małych miseczek na podkładce do dipów i sosów, obrotowe tace czy ozdobne patery. Ich zaletą jest fakt, że można je składać jedno w drugie, co oszczędza miejsce w kuchennych szafkach. Wszystkie miseczki i sztućce mogą mieć charakter typowo użytkowy, ale dla osób zwracających uwagę na styl i wykonanie dostępne są w sklepach także wersje eleganckie, oryginalne, kolorowe i nietuzinkowe.

Drobne wyposażenie szuflad

Szuflady kuchenne to nieocenione przestrzenie do przechowywania bardzo cennych i przydatnych przedmiotów. Jedne z nich to drewniane oraz silikonowe szpatułki, łyżki oraz szczypce. Pomagają w przygotowywaniu jedzenia i nie rysują powierzchni tak jak metalowe sztućce. Tutaj rządzi jedna zasada - im więcej, tym lepiej. Nie zajmują dużo miejsca, ponieważ są płaskie, a z pewnością przydadzą się wielokrotnie i to nawet do niejednego dania!

Kolejnymi akcesoriami do szuflad, które ułatwiają życie w kuchni, są bez wątpienia: praska do czosnku, dziadek do orzechów, mała płaska tarka czy korkociąg.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.