Z jakich zabiegów medycyny estetycznej warto korzystać latem?

Marek Szydełko
14.07.2022

Lato to szczególnie wymagający okres dla naszej skóry. Nie tylko wystawiana jest na silne promieniowanie UVA i UVB, ale dodatkowo, z wielu zabiegów medycyny estetycznej i kosmetologii musimy zrezygnować. Po wielu zabiegach takich jak mikrodermabrazja czy laser frakcyjny, nasza skóra musi się zregenerować, co przy silnym promieniowaniu jest wręcz niemożliwe. Istnieją jednak zabiegi w pełni bezpieczne dla naszej skóry latem. To idealny czas na zadbanie o nawilżenie, odżywienie skóry, a także profilaktykę anti-aging. Oto lista zabiegów, które warto wykonać latem!

Zabiegi z wykorzystaniem biostymulatorów

Biostymulatory są doskonałą alternatywą dla kwasu hialuronowego - dają dłuższe i bardziej naturalne efekty. Co najważniejsze zabiegi z ich wykorzystaniem możemy bez obaw wykonywać także w sezonie letnim. Rolą biostymulatorów jest wypełnienie tkanek i pobudzenie ich do wytwarzania kolagenu. Jak wiadomo, to właśnie kolagen odpowiada za napięcie i elastyczność skóry.

Po zabiegu możemy więc liczyć na:

  1. poprawę kształtu twarzy,
  2. zanik ubytków skóry,
  3. zwiększenie ukrwienia,
  4. zagęszczenie kolagenu.

Choć na efekty zabiegu z wykorzystaniem biostymulatorów musimy nieco dłużej poczekać niż przy kwasie hialuronowym, jego efekty są znacznie bardziej efektowne i trwalsze - utrzymują się nawet do dwóch lat. Lato będzie więc idealnym czasem na wdrożenie pielęgnacji anti-aging pod postacią zabiegów z wykorzystaniem biostymulatorów.

Modelowanie i powiększanie ust

Letnie miesiące będą także idealnym czasem na zadbanie o usta. To właśnie wtedy możesz poprawić lub wyrównać kontur warg, zadbać o ich nawilżenie, wypełnienie i bardziej intensywny kolor. Zabieg powiększania ust nie jest już dziś kojarzony negatywnie, a wręcz przeciwnie - coraz więcej osób dostrzega możliwości, jakie daje. W pełni bezpieczny zabieg pozwala nam bowiem poczuć się pewniej we własnej skórze. Nierówna linia warg, asymetria czy wąskie usta nie muszą być kompleksem, na który się godzimy. Co najważniejsze nie istnieją żadne przeciwwskazania do wykonywania zabiegu modelowania lub powiększania ust latem.

Mezoterapia mikroigłowa

Podczas zabiegu mezoterapii mikroigłowej pod skórę wprowadzane są witaminy i odpowiednio dobrane substancje aktywne. Niemal natychmiast widocznym efektem jest wyraźne wygładzenie zmarszczek, nawilżenie i poprawa elastyczności. Skóra staje się gładsza i bardziej rozświetlona. Wiele osób zastanawia się jednak, czy zabieg mezoterapii mikroigłowej może być wykonywany w okresie letnim. Odpowiedź na to pytanie jest twierdzącą pod warunkiem, że zastosujemy się do zaleceń po zabiegu.

Przez około 4 tygodnie należy unikać bezpośredniej i długiej ekspozycji na słońce obszarów skóry poddanych zabiegowi. Przez 7 dni powinniśmy również unikać basenu czy sauny. Niezbędne jest stosowanie kosmetyków o wysokiej ochronie SPF. Po wykonanym zabiegu mezoterapii mikroigłowej skóra jest szczególnie narażona na uszkodzenia. Dlatego najlepiej sięgać po najwyższą ochronę. Warto zaznaczyć, że kremy SPF powinny stanowić podstawową ochronę skóry w letnie dni - bez znaczenia czy poddawaliśmy skórę dowolnemu zabiegów, czy też nie.

Zabiegi z wykorzystaniem botoksu

Zabieg z wykorzystaniem botoksu kojarzy się wyłącznie ze starszymi osobami, które pragną zniwelować oznaki starzenia. Mogą go jednak stosować także osoby młodsze w formie zabiegu profilaktycznego. Dlaczego warto zdecydować się na botoks latem?

To właśnie silne promienie słońca sprawiają, że szansa na powstawanie zmarszczek mimicznych jest znacznie większa. Słońce świecące prosto w twarz sprawia, że pojawia się na niej grymas - a więc marszczenie skóry. Promieniowanie dodatkowo przyczynia się do utrwalenia tych zmarszczek ze względu na osłabiający wpływ na włókna kolagenowe. Wówczas rola toksyny botulinowej jest nieoceniona. W wyniku zabiegu z wykorzystaniem botoksu poszczególne partie twarzy zostają unieruchomione, tym samym nie pozwalamy skórze marszczyć się. Unieruchomienie nie jest trwałe, znika po około 6 miesiącach. Oznacza to, że kiedy na nowo nasza skóra będzie się marszczyć w poszczególnych partiach twarzy, promieniowanie słoneczne nie będzie już tak silne. Zabieg z wykorzystaniem botoksu wydaje się wręcz idealnym letnim zabiegiem medycyny estetycznej.

Artykuł opracowany przez gabinet medycyny estetycznej https://kusibaforyt.pl/.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.