Czym jest body wrapping?

Maciej Piwowski
17.11.2022

Być może usłyszałaś lub przeczytałaś gdzieś o body wrappingu, czyli wielkim hicie salonów kosmetycznych. Nie wiesz, na czym to dokładnie polega? W takim razie świetnie, że trafiłaś na nasz poradnik. Krótko, ale rzeczowo omawiamy w nim zalety tej metody pielęgnacji ciała.

Co to takiego?

Body wrapping to bardzo modny zabieg kosmetyczny, który polega na owinięciu ciała folią spożywczą lub specjalnymi bandażami. Robi się to w celu zwiększenia wchłaniania składników zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych.

Owinięcie ciała folią lub bandażem poprawia cyrkulację krwi oraz limfy. Rozgrzane tkanki są bardziej podatne na przyjmowanie (absorbcję) składników odżywczych, dzięki czemu efekty praktycznie dowolnego zabiegu są znacznie lepsze. Body wrapping stosuje się również w celu ujędrnienia skóry – jest to popularny zabieg wyszczuplający, sprzyjający rozpadowi komórek tłuszczowych.

Jak przeprowadza się zabieg body wrappingu w salonie kosmetycznym?

Na dobry początek kosmetyczka lub kosmetolog dobiera odpowiednie kosmetyki. Ich wybór zależy od potrzeb skóry klientki i rodzaju zabiegu. Inne kosmetyki zostaną użyte w celu wygładzenia i ujędrnienia skóry, inne na potrzeby peelingu czy dogłębnego nawilżenia.

Po aplikacji kosmetyków specjalistka owija fragmenty ciała klientki folią lub bandażem. Najczęściej body wrapping przeprowadza się na udach, pośladkach, brzuchu, łydkach oraz ramionach i przedramionach.

Jakie efekty przynosi ten zabieg?

Już w tracie zabiegu poczujesz się dość dziwnie – zrobi Ci się bardzo ciepło i będziesz mieć wrażenie wnikania kosmetyków w głąb Twojej skóry. Oczywiście będziesz się również pocić. Efekty body wrappingu są bardzo dobre, a co ważne natychmiastowe.

Jeśli będziesz się poddawać temu zabiegowi regularnie, to w krótkim czasie zauważysz wyraźną redukcję cellulitu, wyszczuplenie sylwetki, ujędrnienie i wygładzenie skóry oraz wyrównanie jej kolorytu.

Body wrapping możesz wykonać w domu

Nie jest to nic trudnego. Oczywiście efekty nie będą tak dobre jak w salonie, głównie ze względu na ograniczoną dostępność profesjonalnych kosmetyków, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, abyś np. zafundowała sobie zabieg nawilżający z wykorzystaniem ulubionego balsamu i folii spożywczej.

Jedyne, co musisz zrobić, to nałożyć kosmetyk, a następnie owinąć ciało folią – niezbyt mocno! Pamiętaj, aby pierwszy zabieg był dość krótki. Zdejmij folię po około 10 minutach, stopniowo wydłużając czas trwania zabiegu.

 

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.