Depilacja laserowa – od których części ciała powinnaś zacząć?

Jerzy Biernacki
30.05.2022

Zabieg depilacji laserowej daje znakomite i trwałe efekty. Nie da się natomiast ukryć, że jest także dość kosztowny. Mało która pani może sobie pozwolić na to, aby za jednym razem wydepilować całe ciało. Jeśli musisz wybierać, to powinnaś dokładnie przemyśleć tę decyzję, aby rzeczywiście rozsądnie zainwestować swoje pieniądze. Szukasz wskazówek? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, które części ciała warto poddać depilacji laserowej w pierwszej kolejności.

Na początek pozbądź się tych najbardziej niechcianych włosków

Sama najlepiej wiesz, które włoski sprawiają Ci najwięcej problemów na co dzień. Zacznij więc od wydepilowania tych części ciała, których wyjątkowo nie lubisz golić, tracisz na nie najwięcej czasu lub po prostu pojawiające się na nich włoski doprowadzają Cię do szału. W przypadku wielu pań ten opis idealnie pasuje do twarzy – depilacji laserowej można poddać na przykład wąsik czy włoski kiełkujące na brodzie.

Ograniczony budżet? Skup się na nogach!

Jeśli musisz wybrać jedną część ciała, którą poddasz depilacji laserowej i z góry wiesz, że ponownie będziesz mogła sobie pozwolić na taki zabieg np. za rok, to nasza rada brzmi: postaw na nogi. Na pewno zgodzisz się z tym, że golenie nóg jest męczące, bywa bolesne, ale jednocześnie jest konieczne, jeśli chodzisz w sukienkach i spódnicach lub powoli zbliża się sezon letni.

Depilacja nóg jest co prawda najdroższą opcją, natomiast to będą dobrze zainwestowane pieniądze. Dzięki temu zabiegowi zaoszczędzisz mnóstwo czasu i będziesz się cieszyć gładką skórą przez lata.

Kolejne powinny być pachy

Gdy już odetchniesz finansowo po zabiegu depilacji laserowej nóg, to będziesz mogła umówić się na kolejną wizytę w salonie kosmetologicznym. Co wtedy warto wybrać? Naszą propozycją są pachy. Tutaj na szczęście koszt depilacji będzie już znacznie mniejszy w porównaniu z nogami. Pozbycie się włosków z pach zapewni Ci wysoki komfort na co dzień, pozwoli na dobre rozstać się z maszynką, a przy tym ułatwi dbanie o higienę.

Na deser zostaw sobie depilację bikini

Wiele pań zaczyna od depilacji laserowej bikini, jednak naszym zdaniem warto ją sobie zostawić na sam koniec, gdy już rozstaniesz się z włoskami na nogach i pod pachami. Bikini spokojnie może poczekać, ponieważ tej strefy nie wystawiasz na widok publiczny. Niech to zatem będzie takie dopełnienie kompletu zabiegów, dzięki którym na długi czas zapomnisz o używaniu maszynki do golenia.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.