Dlaczego możesz być rozczarowana efektami depilacji laserowej?

Maciej Piwowski
19.04.2023

Depilacja laserowa uchodzi za najlepszą metodę usuwania niechcianego owłosienia. Wiele pań sumiennie zbiera pieniądze na poddanie się temu zabiegowi. Faktem jest natomiast to, że niejedna kobieta jest mocno rozczarowana efektami depilacji laserowej. Podobny scenariusz może się zrealizować także w Twoim przypadku. Dlaczego?

Uwierzyłaś w marketing

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że wbrew reklamom depilacja laserowa nie gwarantuje pozbycia się wszystkich niechcianych włosków, a już na pewno nie na zawsze. Efekty zabiegu są kwestią indywidualną, wiele zależy od jakości zastosowanego lasera oraz od umiejętności kosmetyczki.

Trafiłaś na nieuczciwą kosmetyczkę

To poważny problem branży kosmetycznej i kosmetologicznej. Na rynku działa wiele punktów depilacji laserowej, które ewidentnie wprowadzają swoje klientki w błąd, obiecując im niestworzone rzeczy, a później zrzucając niezadowolenie klientki np. na uwarunkowania hormonalne.

Miałaś wygórowane oczekiwania

Jeśli wybrałaś się na depilację laserową z nadzieją, że po 3-4 zabiegach na zawsze pozbędziesz się problemu niechcianych włosków, to niestety, ale jest to mało prawdopodobne. Raczej przygotuj się na to, że będziesz musiała regularnie powtarzać zabieg i oczywiście wydawać na to kolejne pieniądze.

Masz ciemne i grube włoski

Jeśli jesteś posiadaczką ciemnych, grubych włosków, to efekty depilacji laserowej mogą być u Ciebie stanowczo niesatysfakcjonujące. Nawet po kilku zabiegach wciąż możesz obserwować odrastanie włosków – fakt, że osłabionych i stopniowo wypadających. Nie spodziewaj się jednak, że przy takich włoskach depilacja rozwiąże problem usuwania owłosienia i uwolni Cię od maszynki czy depilatora.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie