Jak często należy chodzić na paznokcie?

Marek Szydełko
25.04.2023

Jeśli do tej pory sama robiłaś sobie manicure, a w końcu chcesz skorzystać z usługi profesjonalnej kosmetyczki, to na pewno zastanawiasz się nad jednym: jak często trzeba odwiedzać gabinet? W dużej mierze jest to kwestia indywidualna, natomiast obowiązują tutaj też dość uniwersalne zasady. Sprawdź, jak często należy chodzić na paznokcie, aby stale cieszyć się ich efektownym wyglądem.

Hybryda? Maksymalnie 2-3 tygodnie

Najpopularniejszym zabiegiem przeprowadzanym w gabinetach i salonach kosmetycznych jest oczywiście manicure hybrydowy. To całkiem trwała metoda, jednak nie oczekuj cudów. Jeśli chcesz, aby Twoje paznokcie zawsze były zadbane i prezentowały się bardzo kobieco, to musisz być przygotowana na odwiedzanie kosmetyczki co 2 maksymalnie 3 tygodnie.

Dużo zależy od tego, jak często lubisz zmieniać kolor paznokci

Częściej na paznokcie muszą chodzić panie, które szybko się nudzą i lubią często zmieniać kolor. Jeśli nie wyobrażasz sobie, aby nosić ten sam kolor dłużej niż tydzień, to oczywiście czeka Cię stosunkowo częste zaglądanie do gabinetu kosmetycznego.

Tutaj mała wskazówka: skoro planujesz zmieniać kolor np. co tydzień, to nie ma sensu inwestować w manicure hybrydowy. Wystarczy o kilkadziesiąt złotych tańszy manicure zwykły.

Pamiętaj, że chodzi tutaj nie tylko o kolor

Chodzenie na paznokcie kojarzy się wyłącznie z nakładaniem koloru i utwardzaniem, natomiast profesjonalna kosmetyczka skupia się przede wszystkim na kondycji dłoni swojej klientki. Przy okazji wizyty zawsze warto zażyczyć sobie wyrównania skórek oraz przeprowadzenia zabiegów nawilżających i regenerujących, na przykład z wykorzystaniem parafiny kosmetycznej.

Jeśli chcesz kompleksowo dbać o dłonie, to – szczególnie zimą – warto chodzić na paznokcie nawet raz w tygodniu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie