Jaki laser do depilacji wybrać?

Maciej Piwowski
23.02.2022

Depilacja laserowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów oferowanych przez salony kosmetyczne i kosmetologiczne. Korzystają z tego przede wszystkim panie, które chcą się wreszcie pozbyć owłosienia bez bólu i konieczności regularnego odwiedzania kosmetyczki. Jeśli sama właśnie wybierasz się na taki zabieg, to musisz wiedzieć, że podstawą sukcesu jest odpowiedni laser. Jaki wybrać? Sprawdź te wskazówki.

Poczytaj opinie dotychczasowych klientek

Nic tak dobrze nie świadczy o laserze i kosmetyczce, która go używa, jak dobre opinie zadowolonych klientek. Dlatego w pierwszej kolejności wpisz sobie nazwę lasera w Google i sprawdź, czy jest on rekomendowany, czy raczej odradzany przez inne panie. Zwróć uwagę na treść opinii, czy nie trąci od nich reklamą. Jeśli widzisz, że wiele kobiet narzeka na nieskuteczność zabiegu, to coś musi być na rzeczy.

Dowiedz się czegoś o laserze wykorzystywanym w danym salonie

To bardzo ważne, abyś wiedziała, jakiemu zabiegowi właściwie zamierzasz się poddać. Profesjonalny salon nie może robić z tego żadnej tajemnicy i musi Cię poinformować o tym, z jakiego lasera korzysta do depilacji. Poczytaj o tym urządzeniu, odwiedź stronę producenta oraz strony niezależnych serwisów kosmetycznych opisujących poszczególne modele dostępne na rynku.

Sprawdź, ile zabiegów rekomenduje salon

Im jest ich więcej, tym prawdopodobnie niższa skuteczność lasera. Pamiętaj, że poszczególne zabiegi powinny być przeprowadzane z przerwami po 6-8 tygodni, dlatego jeśli mamy zimę i chcesz pozbyć się problematycznego owłosienia jeszcze przed latem, to wybierz taki laser, który gwarantuje efekty po przeprowadzeniu maksymalnie 4 zabiegów.

Bezpieczeństwo to podstawa

Na koniec zwracamy jeszcze Twoją uwagę na kwestię bezpieczeństwa. Jeśli salon nie informuje, z jakiego lasera korzysta, za to obiecuje świetne efekty w krótkim czasie, to powinna Ci się zapalić lampka ostrzegawcza – zwłaszcza, gdy dodatkowo cena zabiegu jest wyjątkowo atrakcyjna. Może to świadczyć o tym, że laser nie posiada niezbędnych atestów i jest produktem dalekowschodniej myśli technicznej.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.