Kiedy warto poddać się peelingowi w gabinecie kosmetycznym?

Mateusz Nowak
27.03.2023

Peeling to jeden z podstawowych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Jeśli do tej pory nie miałaś okazji z niego skorzystać, to prawdopodobnie jest to w Twoim przypadku wskazane. Sprawdź, w których sytuacjach warto poddać się peelingowi.

Gdy czujesz, że Twoja cera jest silnie zanieczyszczona

To się po prostu czuje. Gdy pomimo stosowania kosmetyków myjących i płynu do demakijażu widzisz, że Twojej cerze potrzebne jest dogłębne oczyszczanie, nie wahaj się umówić na wizytę u kosmetyczki. Porządny, dobrze dobrany peeling pozwoli Twojej cerze odetchnąć!

Pamiętaj:

peeling to wstęp do wielu innych zabiegów kosmetycznych.

Tuż po zimie

Zima mocno daje się we znaki naszej skórze, zwłaszcza cerze, która jest odsłonięta i narażona na bezpośredni kontakt z silnie zanieczyszczonym powietrzem. Po zimie warto więc zajrzeć do gabinetu kosmetycznego i poddać się profesjonalnemu peelingowi.

Przed latem

Peelingu raczej nie wykonuje się latem, co ma związek ze zwiększoną ekspozycją na promieniowanie słoneczne. Dlatego dobrym pomysłem będzie zafundowanie swojej cerze dogłębnego oczyszczenia przed latem, co pozwoli Ci błyszczeć podczas urlopu i nie martwić się koniecznością stosowania wielu kosmetyków oczyszczających.

Na kilkanaście dni przed ważnym wydarzeniem

Jeśli szykuje Ci się jakaś ważna impreza rodzinna czy zawodowa, to na pewno warto wybrać się na peeling do gabinetu kosmetycznego. Zrób to na kilkanaście dni przed wydarzeniem, ponieważ bezpośrednio po zabiegu Twoja cera może być zaczerwieniona i podrażniona, co nie sprzyja efektownemu wyglądowi.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie