Laminacja brwi – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Mateusz Nowak
28.07.2021

Coraz więcej pań (choć zdarzają się też panowie) decyduje się na skorzystanie z zabiegu laminacji brwi. Co prawda można go przeprowadzić samodzielnie w domu, ale po pierwsze wcale nie jest to takie proste, a po drugie efekty mogą być niezadowalające i krótkotrwałe. Dlatego lepiej jest poddać się zabiegowi w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Na czym polega laminacja brwi? Po co się ją wykonuje? Przeczytaj nasz poradnik.

Czym dokładnie jest laminacja brwi?

Laminacja brwi to zabieg kosmetyczny, który ma na celu poprawienie wyglądu brwi, wzmocnienie włosków i nadanie im pożądanego przez klientkę kształtu. To idealne rozwiązanie dla osób, których brwi brzydko się układają i mają tendencję do „rozkrzewiania”. Dzięki laminacji można opanować niesforne włoski. Dodatkową korzyścią jest intensywne zregenerowanie i odżywienie brwi, dzięki czemu wyglądają one zdrowiej i bardziej kobieco, nabierają blasku, a przy tym nie są już widocznie przerzedzone.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Profesjonalnie wykonana laminacja brwi powinna zagwarantować opisane wyżej efekty przez okres około 6-7 tygodni. Wiele zależy tutaj jednak od prawidłowej pielęgnacji brwi. Przede wszystkim bezpośrednio po zabiegu (przez 24 godziny) nie powinno się moczyć włosków i nakładać na nie makijażu.

Zaleca się natomiast, aby po laminacji każdego dnia nakładać na brwi naturalny olejek – może być rycynowy, arganowy etc. Taka pielęgnacja przedłuży efekty zabiegu, jednak po około 2 miesiącach i tak będziesz musiała poddać się mu ponownie, oczywiście jeśli chcesz dalej cieszyć się efektownym wyglądem brwi.

Ile to kosztuje?

Zabieg laminacji brwi przeprowadzony w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym kosztuje od około 150 złotych. Można się też natknąć na tańsze oferty, jednak pamiętaj, że za ceną zwykle stoją nie tylko umiejętności kosmetyczki, ale także jakość użytych preparatów.

Kto nie powinien korzystać z zabiegu laminacji brwi?

Istnieje szereg przeciwwskazań do tego zabiegu kosmetycznego. Laminacja brwi nie jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z poważnymi chorobami dermatologicznymi w obrębie twarzy, mają nasilony trądzik lub nadmierną suchość skóry.

Profesjonalna kosmetyczka odmówi również wykonania zabiegu na brwiach osoby chorującej na AZS, a także przechodzącej kurację z użyciem kwasów AHA, BHA lub retinolu.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.