Bateria kuchenna to obowiązkowy element wyposażenia zlewozmywaka. Na rynku znajdziemy dziś ogromny wybór baterii o różnych kształtach, wymiarach i kolorach. Hitem są baterie z wyciąganą wylewką, które mają kilka ważnych zalet. Decydując się na taką baterię weź jednak pod uwagę także jej wady. Wszystkiego dowiesz się z naszego poradnika.
Wyciągana wylewka to zbawienie podczas ręcznego zmywania głębokich garnków i talerzy. Dzięki niej możemy skierować strumień wody w głąb naczynia i tym samym skuteczniej i szybciej usunąć zabrudzenia. Jeśli nie masz zmywarki lub nie zmywasz w niej garnków czy patelni, to bateria z wyciąganą wylewką na pewno będzie strzałem w dziesiątkę.
Kolejną zaletą takiej baterii jest o wiele łatwiejsze mycie samego zlewozmywaka. Wyciągana wylewka umożliwia dokładne opłukanie wszystkich szczelin i obu komór, co przyspiesza robienie porządków w kuchni.
Wyciągana wylewka bardzo fajnie sprawdza się również do opłukiwania owoców i warzyw, odcedzania wody czy mycia różnych domowych przedmiotów, na przykład bloku kawowego z ekspresu. Można znaleźć dziesiątki zastosowań dla tego elementu.
Zanim kupisz baterię kuchenną z wyciąganą wylewką, to zwróć uwagę na kilka wad tego rozwiązania. Po pierwsze: mocowanie wylewki może się szybko wyrobić, przez co będzie ona nieestetycznie zwisać z baterii.
Kolejną wadą jest zwiększona awaryjność baterii. Po latach elastyczny wąż wylewki może się przetrzeć lub pęknąć, w efekcie czego cała bateria będzie się nadawać tylko do wymiany. Pod względem trwałości na pewno lepszym wyborem jest klasyczna bateria ze stałą wylewką.