Jak przekonać się do pieczenia ciast?

Marek Szydełko
14.06.2022

Pieczenie ciast wielu paniom kojarzy się z koszmarem i gotowym przepisem na kuchenną katastrofę. Dlatego coraz mniej kobiet decyduje się na samodzielne przygotowywanie domowych pyszności. Też omijasz temat ciast z daleka? Zupełnie niepotrzebnie. Spróbuj się do tego przekonać, a być może stanie się to Twoją nową pasją. Oto kilka wskazówek na dobry początek.

Zacznij od ciast bez pieczenia

Tak, są takie ciasta i jest ich nawet całkiem sporo. Największa zaleta? Są banalnie proste w przygotowaniu. Zwykle spód wykonuje się z biszkoptów lub pokruszonych ciasteczek. W ten sposób możesz przygotować na przykład sernik na zimno czy ciastko czekoladowe. Poszukaj odpowiednich przepisów w Internecie i pamiętaj: ciasto bez pieczenia praktycznie nie może się nie udać!

Na tym etapie odpuść sobie ciasta z kremem

Ciasta z kremem są o tyle kłopotliwe, że samodzielne przygotowanie kremu może Cię przerosnąć, jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłaś. Zważenie się śmietanki przytrafia się nawet doświadczonym gospodyniom, dlatego radzimy zostawić to sobie na późniejszy etap, gdy nabierzesz już większej wprawy w pieczeniu ciast.

Nie wahaj się sięgnąć po ciasto z paczki

Nie ma w tym nic złego i nie daj sobie tego wmówić! Jesteśmy przekonani, że choć raz jadłaś w gościnie ciasto z paczki i nawet się w tym nie zorientowałaś. Takie ciasta są naprawdę niezłe, a przy tym są banalnie łatwe w przygotowaniu – nie zajmuje to też dużo czasu. W sklepach znajdziesz gotowe ciasta w paczce ze wszystkich kategorii, od serników po biszkoptowe. Spróbuj i sama oceń, czy Ci smakują (i oczywiście Twoim bliskim).

Piecz ciasta z całą rodziną

Dzięki temu nie tylko wreszcie się przełamiesz, ale też zyskasz nowy sposób na kreatywne spędzanie czasu z dziećmi czy partnerem. Wspólne pieczenie ciast jest super frajdą, zwłaszcza dla najmłodszych. Proces łączenia składników, układania owoców, przygotowywania galaretki, obserwowania, jak ciasto wyrasta w piekarniku, robienia polewy etc., jest naprawdę fascynujący. Chyba zatem wiesz już, jak spędzicie rodzinnie sobotnie popołudnie?

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie