Pij herbatę na poprawę nastroju!

Krzysztof Jagielski
10.10.2016

Na zewnątrz robi się coraz zimniej, a na niebie jest coraz mniej słońca – w takich okolicznościach wcale nie trudno o jesienne złe nastroje. Przepędź je za pomocą kubka pełnego herbaty!

Relaks i odprężenie z ulubioną herbatą

Kiedy masz zły humor, najlepiej zadziała kubek gorącej herbaty w towarzystwie ulubionej muzyki. Aromatyczny napój rozgrzeje Cię od środka (zwłaszcza jeśli dodasz do herbaty imbiru!) i poprawi nastrój. Czasem jeden miły wieczór w towarzystwie herbaty wystarczy, by przegonić jesienne smutki!

Jeżeli zawsze poprawiasz sobie humor słodkościami, możesz osłodzić swoją herbatę miodem – oprócz niezrównanych walorów smakowych, świetnie działa on na nasz organizm. Żeby nie zabić jego prozdrowotnego działania, nigdy nie dodawaj go do gorącej herbaty! Poczekaj aż ostudzi się ona do ok. 40 stopni Celsjusza.

Zamiast miodu do napoju możesz dodać także suszone owoce lub konfitury – to naprawdę działa!

Naturalne antydepresanty – w sam raz na jesień!

Jesienią zamiast zwykłej herbaty możesz zaparzyć sobie także ziółek, które w naturalny sposób przeciwdziałają depresjom. Jakie zioła najszybciej przeganiają złe nastroje?

Melisa – wpływa kojąco na nasz układ nerwowy, dzięki czemu łatwiej pozbędziesz się stresu. Zmniejszenie napięcia i ukojenie nerwów to pierwszy krok do poprawy nastroju!

Pokrzywa – jest świetna na zmęczenie i brak energii, ponieważ zawiera w sobie spore dawki żelaza. Pita regularnie w formie naparu doda Ci sił i pobudzi Twój umysł do kreatywności!

Dziurawiec – ta roślina nazywana jest także naturalnym prozakiem i już sam ten fakt powinien dać Ci do myślenia. Polecany przez lekarzy w przypadkach lekkich depresji, poprawia humor i pomaga uciec przed apatią.

Ostropest – działa bezpośrednio na naszą wątrobę, wspomagając jej oczyszczanie. Co ma wątroba do nastroju? Otóż sporo: metabolizowane są tutaj wszystkie hormony produkowane przez organizm. Gdy wątroba nie działa odpowiednio, bo jest przeciążona, gromadzą się w niej także hormony odpowiedzialne za stres, zdenerwowanie i zmęczenie.

Więcej o herbacianych sposobach na zły humor przeczytaj na www.herbata.info!

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie