Potrawy na Wigilię – dlaczego warto kupić gotowe?

Marek Szydełko
06.12.2022

Wiemy, że dla wielu pań już sam pomysł kupienia potraw na Wigilię wydaje się być grubą przesadą. Jednak z drugiej strony dlaczego nie? W końcu święta wcale nie są od tego, aby umordować się w kuchni. Zwłaszcza, jeśli nie lubisz gotować i nie masz do tego talentu. W naszym poradniku wymieniamy argumenty przemawiające za kupieniem gotowych potraw na Wigilię.

Zaoszczędzisz mnóstwo czasu

To najważniejszy powód, dla którego warto jednak sięgnąć do portfela i po prostu kupić potrawy wigilijne. Ich przyrządzenie we własnym zakresie jest niesamowicie czasochłonne. Co gorsza, wielu potraw nie przygotujesz z wyprzedzeniem – na przykład ryb. To oznacza, że nawet Wigilię spędzisz w kuchni przy garnkach.

Tym razem w święta naprawdę odpoczniesz

Z punktu widzenia gospodyni domowej święta wcale nie są czasem odpoczynku. Zwykle kończy się to tak, że najpierw przez kilka dni gotujesz po nocach, a w same święta również nie rozstajesz się z garnkami. Koniec z tym! W tym roku postaw na „gotowce” i daj sobie szansę nacieszenia się świąteczną atmosferą.

To może się opłacać!

Wbrew pozorom zakup gotowych dań wigilijnych wcale nie musi zrujnować domowego budżetu. Biorąc pod uwagę bardzo wysokie koszty energii oraz produktów spożywczych może się okazać, że opcja cateringowa nie wyjdzie dużo drożej.

Gwarancja smaku

To argument, który przemówi do wyobraźni pań nieodnajdujących się w kuchni, a wręcz potrafiących się przyznać, że gotowanie nie jest ich najmocniejszą stroną. Jeśli kiepsko u Ciebie ze smakiem, to wręcz warto kupić gotowe potrawy, aby nikogo nie rozczarować.

Nikt nie musi wiedzieć

To, że kupisz gotowe dania na Wigilię może pozostać Twoją słodką tajemnicą. Nie musisz się nikomu do tego przyznawać, zwłaszcza teściowej, jeśli zapraszasz rodzinę na Wigilię do domu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie