Thermomix – poznaj korzyści z posiadania tego sprzętu

Marek Szydełko
20.03.2023

To marzenie niejednej gospodyni domowej. Słynny Thermomix, czyli zaawansowany robot kuchenny, może odciążyć w przygotowywaniu posiłków, dbając o dobry skład i smak przyrządzanych potraw. Wiele osób posiadających Thermomixa nie wyobraża sobie już bez niego życia. Jakie są najważniejsze korzyści z zakupu tego urządzenia? Sprawdź to w naszym poradniku.

Oszczędność czasu

Podstawowym argumentem przemawiającym za zakupem Thermomixa jest właśnie oszczędność bezcennego czasu. Urządzenie co prawda nie zrobi wszystkiego za Ciebie (nadal trzeba np. obrobić mięso czy przygotować warzywa), ale jednak sam proces gotowania można już sobie całkowicie odpuścić. To super rozwiązanie dla osób zapracowanych, dla których krzątanie się po kuchni jest czystą stratą czasu i energii.

Coś dla nielubiących gotować

Jeśli gotowanie jest dla Ciebie mordęgą, codziennie przeżywasz stres związany z wymyślaniem i przygotowywaniem obiadów, a wizyta rodziny czy przyjaciół psuje Ci cały dzień, to prawdopodobnie znajdujesz się w grupie odbiorców Thermomixa. To urządzenie zrobi większość rzeczy za Ciebie, dbając przy tym, aby potrawy były smaczne.

Nie masz talentu do gotowania? Thermomix bardzo ułatwi Ci życie

Thermomix jest świetnym sprzętem dla osób, które wielokrotnie próbowały nauczyć się gotować, ale niewiele z tego wynika. Nie masz smaku, polotu, trudno jest Ci zapamiętać przepisy? W takim razie poważnie rozważ zainwestowanie w tego robota kuchennego.

Wady? Jedna jest oczywista

Trudno wskazać jednoznaczne wady Thermomixa, ponieważ rzeczywiście jest to bardzo wygodny sprzęt, który bardzo ułatwia życie. Nie sposób natomiast nie zauważyć, że urządzenie jest po prostu bardzo drogie – za podstawowy model trzeba dziś zapłacić około 6 tys. zł, co przekracza możliwości finansowe niejednego gospodarstwa domowego.

Zawsze natomiast możesz poszukać tańszej alternatywy i zdecydować się na zakup np. używanego Thermomixa lub jego odpowiednika dostępnego w jednej z popularnych sieci dyskontów.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.