Zmywarka do małej kuchni? Beko proponuje rozwiązanie

Mateusz Nowak
27.04.2020

W każdej kuchni przyda się zmywarka. Pozwala oszczędzić czas, miejsce, wodę i pieniądze. Jak dobrać odpowiedni model? Czym kierować się przy zakupie? Podpowiadamy, która mini zmywarka będzie dla Ciebie idealna. Sprawdź też zmywarki z linii DFS od Beko – ich niewielkie rozmiary pomogą Ci wyposażyć każdy aneks kuchenny.

Potrzebna Ci mała zmywarka? Beko przedstawia ultrawąskie modele

Najmniejsza dostępna na rynku zmywarka liczy 45 centymetrów szerokości. Przykłady tak niedużych modeli znajdziesz na https://www.neo24.pl/duzeagd/zmywarki.html?producent=beko.  Ile dokładnie miejsca musisz przygotować, żeby zmieścić ją pod blatem? Minimum 45 cm szerokości na 85 cm wysokości na 60 cm głębokości.

Dobrze też od razu w zadbać o to, by nowy sprzęt stał w bezpośrednim sąsiedztwie przyłącza wody i gniazdka prądu. W ten sposób oszczędzisz miejsce, które tak byłoby zajęte przez kable i rurki zajmujące się odprowadzaniem i doprowadzaniem wody do urządzenia. Czym kierować się dalej? Przede wszystkim zużyciem wody i ładownością.

Mała zmywarka to ekonomiczna zmywarka

Przed zakupem nowej zmywarki sprawdź jej ładowność. Producenci często podają ją w jednostce opisanej skrótem kpl. Co to takiego? To liczba kompletów sztućców, talerzy, misek i kubków. Im będzie ona wyższa, tym więcej naczyń naraz załadujesz i umyjesz w swojej zmywarce. Zmywarki z serii DFS od Beko mieszczą aż do 11 kompletów, czyli zdecydowanie więcej niż „statystyczna” zmywarka dostępna na rynku.

Przy wyborze zwróć też uwagę na ilość zużywanej wody. Liczba litrów zwykle odpowiada kpl. zmywarki – dlatego sprawdź , czy te dwie wartości nie różnią się znacząco na niekorzyść tej pierwszej. Jeżeli jednak zależy Ci na ekologii, to szukaj modeli, gdzie ta różnica występuje. Im mniejsza liczba litrów i im większa liczba kompletów, tym lepiej.  Tak jak ma to miejsce w modelu Beko DFS28122X.

Oczywiście nie musisz się decydować na zmywarkę wolnostojącą. Turecki producent ma w swojej ofercie wiele zmywarek pod zabudowę, których przykłady sprawdzisz na https://www.neo24.pl/agddozabudowy/zmywarkidozabudowy.html?neodata_7116=348&producent=beko. Kiedy model o odpowiednim rozmiarze i satysfakcjonujących osiągach, to od razu sprawdź jego dodatkowe funkcje.

Nawet mała zmywarka może Cię zaskoczyć liczbą dodatkowych funkcji

W przypadku zmywarek Beko najczęściej spotykaną funkcją dodatkową jest Fast+. Ten program przyśpiesza pracę urządzenia tak, by działało 3 razy szybciej. W ten sposób nawet podczas większych imprez rodzinnych nie skończą Ci się czyste talerze i filiżanki. Dla przykładu: zmywarka Beko DFS28122X ma wbudowany system GlassShield. Ten pozwala dobrać właściwości cyklu mycia tak, by jak najlepiej umyć szklane naczynia.

Urządzenia od Beko wykorzystują ponadto do pracy silnik inwerterowy, który cechuje się dużą wydajnością i niezawodnością. Czym się różni od tradycyjnego silnika elektrycznego? Zamiast szczotek, służących do przenoszenia energii, silnik ten wykorzystuje magnesy. Dzięki temu wolniej się zużywa, rzadziej się psuje i zdecydowanie ciszej pracuje.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.