Białe sneakersy do damskiego garnituru? Super pomysł!

Maciej Piwowski
17.05.2024

Elegancko-sportowy outfit to już nie oksymoron. W modzie damskiej (męskiej zresztą też) coraz odważniej łączy się teoretycznie przeciwstawne elementy garderoby. Dobrym przykładem będzie założenie białych sneakersów do damskiego garnituru. W takim outficie możesz wybrać się zarówno do pracy, jak i na spotkanie ze znajomymi czy na mniej zobowiązującą uroczystość rodzinną. Sprawdź, jak połączyć właśnie te tak wyraziste elementy.

Dobór odpowiedniego garnituru

Wybierz garnitur o kroju dopasowanym do Twojej sylwetki. Szczególnie dobrym wyborem będzie garnitur o męskim kroju lub typu oversize, który w połączeniu z białymi sneakersami pozwoli osiągnąć intrygujący, casualowy efekt.

Kolor i materiał garnituru

Białe sneakersy będą dobrze korespondować z jasnymi odcieniami, takimi jak szary, beżowy czy pastelowy róż. Jeśli chodzi o materiał, to warto postawić na lekkie tkaniny takie jak len lub mieszanki bawełniane – zwłaszcza, że mówimy tutaj raczej o wiosennym i letnim outficie.

Dobierz akcesoria

Nie zapominamy o uzupełnieniu stylizacji o interesujące akcesoria, przy czym warto tutaj postawić na minimalizm. Prosta, delikatna biżuteria, elegancki zegarek na bransolecie oraz torebka kopertowa – to w zupełności wystarczy.

Buty muszą być idealnie czyste!

Aby stylizacja wyglądała elegancko, upewnij się, że Twoje białe sneakersy są czyste. Białe buty łatwo się brudzą, w dodatku widać na nich nawet niewielkie niedoskonałości, co może zepsuć cały efekt. Przed wyjściem z domu koniecznie skontroluj więc czystość butów.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie