Czego nie warto kupować w sieciówkach odzieżowych?

Maciej Piwowski
19.01.2023

Sieciówki to dla większości z nas naturalne miejsca zakupu ubrań. Powód jest prosty: duży wybór i dobre ceny. Sklepy popularnych marek oferują jednak znacznie więcej niż same ciuchy – również różnego rodzaju dodatki i inne produkty. Okazuje się natomiast, że kilku rzeczy zdecydowanie nie warto w nich kupować. Oto nasza lista.

Biżuteria

W sieciówkach możesz kupić wyłącznie biżuterię najniższej jakości. Fajnie wygląda na zdjęciu, ale na żywo już niekoniecznie. Uwierz, że nawet osoba niemająca dużego doświadczenia jubilerskiego, bez problemu rozpozna plastikowe kolczyki czy mosiężną zawieszkę. Taka biżuteria prezentuje się bardzo tanio i to niestety mocno rzuca się w oczy.

Perfum

Coraz więcej sklepów sieciowych oferuje perfumy marki własnej. Kusi ich cena – około 100 złotych za falkon o pojemności 100 ml to atrakcyjna oferta. Nie polecamy jednak kupowania perfum w sieciówkach. Powodem jest ich banalność oraz dyskusyjna jakość, co objawia się niską trwałością zapachu.

Zegarka

Zegarek to świetne uzupełnienie codziennej czy nawet eleganckiej stylizacji. Nic dziwnego, że wiele sieciówek wprowadziło zegarki do swojej oferty. Te sprzedają się nieźle, natomiast naszym zdaniem nie warto zaprzątać sobie nimi głowy. Widać, że są to modele z niskiej półki, trudno też powiedzieć, jaki zastosowano w nich mechanizm, a więc nie sposób oszacować trwałości takiego zegarka.

Ciuchów na wyjątkową okazję

W sieciówkach kupujemy przede wszystkim ubrania na co dzień. Jeśli tym razem szukasz czegoś wyjątkowego, co założysz raz i musisz mieć pewność, że wyglądasz w tym zjawiskowo, to jednak sugerujemy wybrać się do butiku. Jakość ubrań oferowanych w sieciówkach pozostawia wiele do życzenia. W dodatku zawsze istnieje ryzyko, że na imprezie znajdzie się osoba mająca na sobie dokładnie taki sam lub podobny ciuch.

Rzeczy, od których oczekujesz nieprzeciętnej trwałości

Przykładem takiej rzeczy może być intensywnie użytkowana torebka czy zimowe kozaki. Tutaj naprawdę warto odżałować trochę więcej pieniędzy i kupić coś porządnego, na lata. Sieciówka to zły adres.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie