Dlaczego warto umówić się na próbny makijaż ślubny?

Maciej Piwowski
09.09.2021

Makijaż jest jednym z najważniejszych elementów składających się na look panny młodej. Przykładamy do niego ogromną wagę, a mimo to nadal wiele z nas rezygnuje z opcji wykonania próbnego makijażu ślubnego. Warto się na to zdecydować! Dlaczego? Sprawdź tych kilka argumentów.

Będzie czas na poprawki

Próbny makijaż wykonuje się po to, aby mieć możliwość wprowadzenia zmian, które ostatecznie Cię zadowolą. W dniu ślubu nie będzie już na to czasu, bo przecież jeszcze musisz zdążyć do fryzjera. Dlatego na około tydzień przed planowaną datą ślubu idź do makijażystki i poproś ją o wykonanie docelowego makijażu. Jeśli cokolwiek nie będzie Ci w nim pasować, to zacznijcie kombinować, aż efekt będzie zachwycający.

Sprawdzisz, jak makijaż zachowuje się w ciągu dnia

To bardzo ważny argument przemawiający za wykonaniem próbnego makijażu ślubnego. Co z tego, że make-up prezentuje się pięknie zaraz po wyjściu z salonu, skoro po około godzinie zaczyna się już rozmazywać, a pod koniec dnia wygląda dosłownie okropnie? Będziesz miała okazję, aby to sprawdzić i ewentualnie poprosić makijażystkę o zmianę kosmetyków czy zastosowanie innego podkładu.

Może jeszcze zmienisz makijażystkę?

Jeśli masz zaufaną makijażystkę, ale po próbnym makijażu ślubnym okaże się, że to zadanie jednak ją przerasta, to nie powinnaś mieć żadnych sentymentów. Jest to ostatni moment na to, aby jeszcze poszukać kogoś innego. Nie ma w tym nic złego – makijażystki często specjalizują się w konkretnych rodzajach make-upów i nie każda z nich jest ekspertką od makijażu ślubnego.

Przekonasz się, czy ten makijaż do Ciebie pasuje

Nosząc go w ciągu dnia będziesz mogła upewnić się, czy dobrze się czujesz w makijażu, czy nie masz wrażenie, że Twoja twarz prezentuje się nieestetycznie, a nawet przymierzyć suknię ślubną i przez kilkadziesiąt minut obserwować siebie w lustrze. To najlepszy test, na który nie będzie czasu w dniu ślubu. Jeśli uznasz, że ten makijaż jednak do Ciebie nie pasuje, to zyskasz okazję do wprowadzenia poprawek.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.