Dlaczego warto zatrudnić wedding planerkę?

Mateusz Nowak
08.04.2020

Wedding planer to relatywnie nowy zawód na polskim rynku, choć w takich Stanach Zjednoczonych specjaliści od organizacji ślubów są rozchwytywani już od wielu lat. W naszym kraju nadal stosunkowo niewiele osób decyduje się na zatrudnienie wedding planerki, głównie w obawie przed wysokim kosztem takiej usługi oraz wciąż żywym przeświadczeniem, że ślub trzeba jednak zorganizować samodzielnie. To oczywiście nieprawda. Jest wiele argumentów przemawiających za tym, aby jednak skorzystać z pomocy wedding planerki. W naszym poradniku wymieniamy tylko te najważniejsze.

Święty spokój

Przygotowania do ślubu są niesamowicie męczące, czasochłonne, a przy tym stresujące. Zastanów się, czy aby na pewno chcesz sobie to wszystko fundować? Oczywiście nie jest tak, że wedding planerka zrobi za Ciebie całą robotę. Nadal musisz się angażować w przygotowania, chociażby podejmując strategiczne decyzje. To jednak w dużej mierze zależy od zakresu obowiązków przekazanych specjalistce. Tak czy inaczej ogromną zaletą takiej usługi jest fakt, że do własnego ślubu przystąpić wypoczęta i znacznie mniej zdenerwowana.

Wszystko perfekt

Zadaniem wedding planerki jest zorganizowanie ślubu i wesela w 100% zgodnie z wizją klientów. Z tego też będziesz ją rozliczać. Masz więc prawo zażyczyć sobie wszystkiego, co tylko jest możliwe do zrealizowania w przyjętym budżecie. Jeśli zależy Ci na naprawdę perfekcyjnym ślubie, zgodnie z Twoimi najskrytszymi marzeniami, to nie wahaj się zatrudnić wedding planerki.

Oszczędność pieniędzy

Ten argument może Cię zaskoczyć, ale faktem jest, że zatrudnienie wedding planerki bywa świetnym sposobem na oszczędności. Przede wszystkim dlatego, że specjalista ma rozeznanie w całej branży ślubnej, potrafi skutecznie negocjować warunki z poszczególnymi podwykonawcami, wie też, z czego warto zrezygnować, bo jest drogie, a niespecjalnie sprawdza się podczas ślubu czy wesela.

Pomysły, na które sama byś nie wpadła

Wedding planerka działa w branży ślubnej na co dzień, organizuje wiele imprez i dzięki temu zdobywa bezcenne doświadczenie. Jest na bieżąco z trendami, wie, co podoba się gościom, a co okazało się niewypałem. Może więc podsunąć Ci rewelacyjne pomysły na organizację ślubu i wesela, które Tobie w ogóle nie przyszłyby do głowy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.