Dlaczego warto zorganizować wesele w hotelu?

Maciej Piwowski
12.09.2022

Wesele to nieodłączna część zaślubin – przynajmniej z punktu widzenia osób, które trzymają się polskiej tradycji. Organizacja wesela niestety pociąga za sobą ogromne koszty, dlatego coraz więcej par próbuje się z tego wycofać. Nie brakuje jednak i takich, które nie wyobrażają sobie oszczędzania na zabawie w najważniejszym dniu w życiu. Należysz do tej drugiej grupy? W takim razie skorzystaj z naszej rekomendacji i zorganizuj wesele w hotelu. Dlaczego warto? Oto najważniejsze argumenty.

Duża sala weselna

Hotele mają tę przewagę nad typowymi restauracji, że z reguły dysponują naprawdę dużą i wygodną salą, w której można zorganizować imprezę nawet na grubo ponad 100 osób. Sale w hotelach są klimatyzowane, oferują dostęp do niezbędnego sprzętu oraz dają swobodę w zakresie ustawienia stołów.

Bezpośredni dostęp do pokojów gościnnych

To najważniejsza zaleta organizacji wesela w hotelu. Dzięki dostępowi do pokojów wielu gości zdecyduje się zostać na zabawie do rana, na czym wesele może tylko zyskać. Poza tym będzie to dobry argument do przekonania do przyjęcia zaproszenia rodziny i znajomych z dalekich stron.

Pokój dla nowożeńców gratis

Nowożeńcy decydujący się na zorganizowanie wesela w hotelu z reguły mogą liczyć na najlepszy pokój zupełnie za darmo (tzn. w cenie). To również komfortowe rozwiązanie, ponieważ eliminuje konieczność wracania do domu nad ranem, w stanie skrajnego wyczerpania zabawą.

Duży parking

Tę zaletę docenią przede wszystkim zmotoryzowani goście, którzy nie będą musieli kłopotać się szukaniem miejsc parkingowych i martwić o to, czy ich auta na pewno są bezpieczne. Hotele dysponują prywatnym, zwykle monitorowanym lub nawet strzeżonym parkingiem.

Komfort dla gości z dziećmi

Jeśli chcesz zaprosić na wesele osoby z dziećmi, to hotel będzie zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Rodzice będą mogli zostawić zmęczone pociechy w pokoju i dzięki temu zostać dłużej, zamiast uciekać z wesela jeszcze przed oczepinami.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie