Dwa wesela w jednej restauracji – jak to zorganizować?

Maciej Piwowski
25.09.2021

Sytuacja przedstawiona w tytule tego artykułu nie jest niczym niezwykłym. Wiele restauracji udostępnia te same terminy wesela kilku parom, ponieważ są na tyle duże, że mogą wydzielić osobne, dostatecznie komfortowe sale. Oczywiście dwa wesela w jednej restauracji nie są rozwiązaniem idealnym, dlatego jeśli się na to decydujecie, to musicie koniecznie zadbać o kilka ważnych spraw. Omawiamy je w naszym poradniku.

Dopytajcie managera restauracji o szczegóły

Nigdy nie należy wierzyć managerowi na słowo, że dwa wesela nie będą sobie w żaden sposób przeszkadzać. Lepiej dmuchajcie na zimne i zażądajcie konkretnych odpowiedzi na takie pytania:

  • Jak bardzo oddalone od siebie będą sale?
  • Czy restauracja ma dostateczną liczbę personelu, aby nie było opóźnień w wydawaniu posiłków?
  • Czy obie sale są wygłuszone?
  • Czy na sale są osobne wejścia?
  • Czy z obu sal weselnych można bez problemu wyjść na zewnątrz?
  • Ilu uczestników zmieści się na danej sali?
  • Czy zespół/DJ będzie mieć warunki do rozstawienia sprzętu?

Są to podstawowe kwestie, które trzeba z góry wyjaśnić. Dla bezpieczeństwa radzimy również, aby kluczowe informacje na temat warunków organizacji wesela znalazły się w umowie.

Poinformujcie gości

Zawsze dobrze jest uprzedzić gości, przynajmniej tych z najbliższej rodziny, że w tym samym czasie będą się odbywać dwa niezależne wesela. Wyjaśnijcie, że nie wiążą się z tym żadne niedogodności. Poproście również gości, aby trzymali się blisko i w razie potrzeby poprosili obsługę restauracji o wskazanie odpowiedniej sali.

Czytelne oznakowanie Waszej sali weselnej

Bardzo dobrym pomysłem będzie ustawienie tablicy powitalnej, która będzie znakiem informującym o miejscu organizacji wesela. Taką tablicę należy ustawić tuż przy wejściu do restauracji. Pomoże ona gościom, którzy się spóźnią. Pamiętajcie też, że rodziny z obu stron się nie znają, dlatego nie liczcie na to, że wszyscy goście łatwo się odnajdą i bez trudu trafią  na właściwą imprezę.

Co z parkingiem?

To bardzo ważne pytanie, które trzeba zadać managerowi restauracji. Dwa równoległe wesela oznaczają, że w tym samym czasie zjedzie się nawet kilkadziesiąt samochodów. Czy aby na pewno dla wszystkich wystarczy miejsc parkingowych? Może warto pomyśleć o podzieleniu parkingu na dwa sektory, aby goście nie musieli później szukać swoich samochodów?

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.