Jak wybrać salę weselną?

Piotr Kowalczyk
08.05.2019

Planujesz swój ślub? Jeżeli tak to jedną z pierwszych rzeczy, o których warto pomyśleć jest sala weselna. Odpowiedni wybór sali to bardzo ważna kwestia, jednak na pewno bardzo opłacalna.

Warto zapoznać się z jedzeniem serwowanym na danej sali, wnętrzem czy też jakość obsługi. Jednak to nie jedyne kwestie, na które warto zwrócić uwagę chcąc mieć odpowiedni wybór.

Wielkość wesela

Jednym z bardzo ważnych kwestii jest ilość gości na weselu. Jeśli sala ma zapewnić odpowiedni komfort podczas wesela musi ona zapewniać możliwość pomieszczenia wszystkich gości. Dodatkowo jeżeli hotel na wesele posiada więcej niż 1 salę warto zapoznać się z faktem czy każda sala dysponuje dodatkowym wejściem oraz ogrodem tak, aby poszczególni goście nie przeszkadzali sobie.

Styl wesela

Niektóre sale pozwalają na zorganizowanie wesel w różnych stylach. Niekiedy możliwe jest zorganizowanie przyjęcia w hotelu, świetnej zabawy do białego rana czy też wesela gdzieś w zajeździe położonym na uboczu. Nie każdy styl będzie każdemu odpowiadał, dodatkowo warto zapoznać się także z możliwościami noclegowymi danego hotelu.

Dodatkowe koszty

Oczywiście poprawiny zwykle kosztują dodatkowo, jednak nie zawsze jest to dwukrotność kosztów. Oczywiście trzeba pamiętać, aby brać pod uwagę także takie koszty jak obsługa kelnerska, dekoracje i wiele innych kwestii. Nie każdy lokal oferujący sale na wesele zapewnia tego rodzaju usługi w cenie menu. Czasami trzeba liczyć się z koniecznością dopłacenia dodatkowych pieniędzy.

Na co trzeba jeszcze patrzeć?

Najważniejszą kwestią jest odpowiednie ustawienie stołów, które musi gwarantować gościom odpowiedni komfort podczas siedzenia, jak również możliwość integracji pomiędzy poszczególnymi gośćmi. Warto także przetestować parkiet i zwrócić uwagę na ilość miejsca do tańczenia, w jaki sposób będzie spędzać czas obsługa wesela jak fotograf, kamerzysta czy też orkiestra. Warto zwrócić uwagę także na ilość kelnerów podczas wesela, obecność sejfu do przechowywania wartościowych rzeczy, to jak wyglądają krzesła oraz to co ważne na wielu weselach dostęp do alkoholu.

Kwestii, które musi spełniać dobra sala weselna jest bardzo wiele i w związku z tym zanim zdecyduje się na wybór konkretnej sali warto wszystko przeanalizować.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.