Jak wybrać wódkę na wesele?

Piotr Kowalczyk
14.12.2023

Mody weselne się zmieniają, ale jedno pozostaje constans: wódka. Trudno sobie wyobrazić weselny stół bez tego alkoholu, który po prostu wrósł w polską kulturę i jest symbolem imprez organizowanych w naszym kraju. Wybór wódki na wesele nie powinien więc być dziełem przypadku, a po kilka wskazówek zapraszamy do naszego artykułu.

Zapytaj koneserów

Pisząc o koneserach mamy oczywiście na myśli ojców, dziadków i wujków, czyli zwykle osoby najbardziej kompetentne w kwestii oceny jakości alkoholu. Jeśli panowie w Twojej rodzinie zgadzają się co do walorów konkretnej marki wódki, to warto kierować się ich sugestiami i wybrać ten alkohol, który prawdopodobnie wszystkim zasmakuje (nie powodując syndromu ciężkiej niedzieli).

Oceń zapotrzebowanie na wódkę

Jest to o tyle ważne, że pozwoli Ci określić budżet na zakup wódki. Jeśli organizujesz duże wesele, na którym prawdopodobnie przeleje się morze alkoholu, to nie ma co szaleć z wódkami premium – postaw na coś ze średniej półki cenowej (około 28-30 zł za półlitrową butelkę).

Jeśli natomiast wiesz, że Twoi goście piją alkohol raczej symbolicznie, to dobrym pomysłem może być uraczenie ich wódką z naprawdę wysokiej półki (od 100 zł za butelkę 0,7 l).

Zwróć uwagę na szatę graficzną i wygląd butelki

Wiele gatunków wódek sprzedawanych w polskich sklepach niestety nie grzeszy estetyką butelki, a to przecież także ważne kryterium wyboru alkoholu na wesele. Nikt nie chce mieć na swoim stole weselnym butelek, które kojarzą się z najtańszymi i najgorszymi wódkami.

Zwróć więc uwagę na estetykę wódki i wybierz tę, która po pierwsze: smakuje koneserom, po drugie: ma ładną butelkę, a po trzecie: nie kosztuje zbyt dużo.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie