Jaką suknię wybrać na wesele na plaży?

Marek Szydełko
18.12.2015

Wesele na plaży nie należy do tych tradycyjnych. Warto o tym pamiętać. Na naszej liście obowiązków wiele rzeczy ulegnie zatem zmianie. Pojawią się tam takie elementy jak zdobycie siedzeń dla gości i zapewnienie księdzu ołtarza, poprzez zorganizowanie wszystkich dekoracji przestrzeni, aż do przygotowania się na każde warunki pogodowe i zakupu odpowiednich strojów ślubnych. Tak dokładnie - dobrze widzisz - odpowiednich. Biorąc ślub na plaży musisz pamiętać, że twoja suknia ślubna czy garnitur twojego partnera różnić się będą od tych standardowych. Dlaczego?

Po pierwsze temperatura. Z pewnością twój wybór padł na plażę nieprzypadkowo. Wybrałaś to miejsce ze względu na pogodę. Ładnie i ciepło - prawda? Słonecznie! No właśnie… wyobraź sobie teraz, że stoisz w tym upale, a na tobie piękna suknia ślubna typu Księżniczka - co czujesz? Padasz. Prawdopodobnie nie wytrzymałabyś całej ceremonii i zemdlała w połowie. Pamiętaj, że decydując się na ślub na plaży musisz kupić kreację, która będzie bardziej zwiewna. Można nawet powiedzieć - plażowa. Oczywiście musisz zachować elegancję i wyjątkowość. To w końcu szczególna okazja, jednak postaw raczej na modele typu Empire niż obcisłe gorsety. Podobnie twój partner powinien wybrać materiały przewiewne, nie szykowne.

Po drugie - warunki. Ślub na plaży to ślub w piasku - nie powinnaś o tym zapominać. Długa i ciężka suknia będzie po prostu utrudniać poruszanie się. Postaw na zwiewne materiały. A jeśli już uparcie chciałabyś mieć na sobie te twarde i sztywne - wybierz krój, który sięga do kolon. Dodatkowo pamiętaj, że suknia to nie wszystko. Masz przecież na sobie także inne elementy ubioru. Buty to temat, który w przypadku ślubu na plaży powinnaś poważnie rozważyć. Nie są one do niczego potrzebne. Jeśli jednak będziesz bardzo je chciała dodać do swojej kreacji - zapomnij o obcasach. Tylko płaskie obuwie wchodzi w grę i tylko w stylu sandałów. Podobnie do sprawy powinien podejść twój partner - żadnych garniturowych mokasynów. Warto też pamiętać o wietrze. Nie decydujcie się na żadne delikatnie przypięte ozdoby, gdyż mogą one wam po prostu odlecieć.

http://wedboom.pl/

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.